Zamknij

Nowy utwór Maroon 5 ze wschodzącą gwiazdą amerykańskiej muzyki. Będzie hit?

Redakcja
30.08.2017 12:33
Nowy utwór Maroon 5 ze wschodzącą gwiazdą amerykańskiej muzyki. Będzie hit?
fot. Youtube (Maroon5VEVO)

W ostatnich lata amerykańska grupa tworzy przebój za przebojem. Zespół z Adamem Levinem na czele pracuje obecnie nad materiałem na swój kolejny album. Jednym z jego zapowiedzi jest nowy singiel Maroon 5 z artystką SZA. Posłuchajcie „What Lovers Do”.

Electropopowe „What Lovers Do” to trzeci singiel z nadchodzącego krążka Maroon 5. Zespół podzielił się już wcześniej utworami „Don’t Wanna Know” i „Cold”, w których pojawiają się amerykańscy raperzy Kendrick Lamar i Future. Tytuł, tracklista i data premiery nowego albumu pozostają na ten moment nieznane.

W „What Lovers Do” gościnnie występuje SZA, amerykańska wokalistka łącząca muzykę R&B z alternatywnymi elementami. Jej brzmienie to mieszanka minimalistycznego rhythm and blues, soulu i hip-hopu. W czerwcu wydała swój debiutancki album „Ctrl”, który spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych.

26-letnia artystka wystąpi po raz pierwszy w Polsce już 16 listopada. SZA wystąpi przed koncertem Brysona Tillera w warszawskim klubie Progresja.

Maroon 5 i hit za hitem

Swój debiutancki album „Songs About Jane” wydali 15 lat temu. Fani niemal natychmiast pokochali takie utwory jak „This Love”, „She Will Be Loved” czy „Sunday Morning”, a pierwsza płyta rozeszła się w milionach egzemplarzy. W 2007 roku zaprezentowali światu krążek „It Won't Be Soon Before Long”, z którego pochodzi chociażby przebój „Makes Me Wonder”.

Kolejne albumy Maroon 5, czyli „Hands All Over”, „Overexposed” oraz „V”, przyniosły już nieco inną muzykę. Zespół zmienił brzmienie i zaczął tworzyć muzykę bardziej popową, idealną do radia. Przyniosło im to przeboje: „Moves Like Jagger”, „Payphone”, „One More Night”, „Animals” czy „Sugar”.

RadioZET.pl/PK