Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Najlepsze rzeczy łatwo zniszczyć”. Posłuchaj nowego singla U2

06.09.2017 15:39

Pierwszy singiel z kolejnego albumu U2 pojawił się już w internecie. Utwór „You’re The Best Thing About Me” zapowiada płytę „Songs of Experience”. 

„Najlepsze rzeczy łatwo zniszczyć”. Posłuchaj nowego singla U2 fot. ons.pl

Album „Songs of Experience” będzie czternastym już krążkiem w karierze U2. Płyta miała zostać wydana pierwotnie jeszcze pod koniec 2016 roku. Grupa zdecydowała się jednak przełożyć datę premiery po zwycięstwie Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich. Bardzo prawdopodobne, że spora część nowego dzieła będzie poświęcona obecnej sytuacji politycznej.

Singiel „You’re The Best Thing About Me” prezentuje nieco lżeszejsze, ale wciąż mocno gitarowe brzmienie zespołu. Nie brakuje też wyrazistej perkusji i melodyjnego refrenu. Nowa piosenka trafi do amerykańskich stacji radiowych w następnym tygodniu.

U2 zaprezentowali wcześniej już jeden z utworów, który znajdzie się na kolejnym krążku. Pod koniec sierpnia w sieci pojawiła się kompozycja „The Blackout”. Nie będzie jednak promowała płyty.

Data wydania albumu „Songs of Experience” pozostaje nieznana. Nieoficjalnie wiadomo, że wydawnictwo pojawi się jeszcze w tym roku.

Ostatnie dzieło U2 „Songs of Innocence” zostało wydane we wrześniu 2014 roku. W dniu premiery Irlandczycy udostępnili go wszystkim użytkownikom iTunes za darmo. Album był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii „najlepszy rockowy album”. Zespół przegrał jednak z „Morning Phase” Becka.

QUIZ: Jak dobrze znasz słynne teledyski?

QUIZ: Jak dobrze znasz słynne teledyski? Rozpoznaj wideo po jednym kadrze! fot. Youtube (MichaelJacksonVEVO, BritneySpearsVEVO)

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK

Oceń
Tagi