Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowy utwór od Taylor Swift. O kim jest ta piosenka? Fani mają swoje teorie!

20.10.2017 11:04

Do premiery nowego albumu Taylor Swift coraz bliżej. Artystka postanowiła zaprezentować jego kolejną zapowiedź.  Utwór „Gorgeous” właśnie pojawił się w internecie i od razu wywołał lawinę komentarzy. Fani zastanawiają się, kto jest adresatem piosenki. Posłuchaj!

Nowy utwór od Taylor Swift. O kim jest ta piosenka? Fani mają swoje teorie! fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Album „Reputation”, mimo że nie został jeszcze wydany, wywołał już sporą burzę w internecie. Wszystko za sprawą singla „Look What You Made Me Do”, który dzięki imponującemu teledyskowi, pobił rekordy popularności w serwisach YouTube czy Spotify.

„Gorgeous” to kolejna zapowiedź szóstej płyty Swift. Wraz z premierą piosenki pojawiło się także lyric video, w którym prezentowany jest oficjalny tekst utworu.

O kim jest „Gorgeous”?

Fani artystki niemal natychmiast zaczęli analizować treść kawałka i zastanawiać się, o kim może on być. „Gorgeous” opowiada najprawdopodobniej o brytyjskim aktorze Joe Alwynie, z którym gwiazda spotyka się od kilku miesięcy. Pojawiają się jednak też głosy, że singiel może nawiązywać do dawnej relacji Swift z Tomem Hiddlestonem.

Premierę albumu „Reputation” zaplanowano na 10 listopada.

Od artystki country do wielkiej gwiazdy pop

Artystka wydała swój debiutancki krążek nie mając nawet skończonych 17 lat. Pierwsze trzy albumy Taylor Swift opierały się przede wszystkim na brzmieniu country. Jej muzyka niemal natychmiast zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie płyty sprzedały się w wielomilionowym nakładzie. Od początku swojej kariery Amerykanka jest chwalona za niezwykle interesujące i niebanalne teksty.

W 2012 roku – wraz z wydaniem albumu „Red” – piosenkarka zaczęła przechodzić metamorfozę i tworzyć utwory nie tylko już w stylu country. Popowe „We Are Never Ever Getting Back Together” oraz elektroniczne, dubstepowe „I Knew You Were Trouble” spotkały się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy na całym świecie.

Wspomniane już „1989” było pierwszym w pełni popowym krążkiem Taylor Swift. Artystka łączy na nim dźwięki dance, synth popu i electro popu. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje jak „Shake It Off”, „Blank Space”, „Style” czy „Wildest Dreams”.

RadioZET.pl/PK

Oceń