Zamknij

„Dragostea Din Tei” śpiewali kiedyś wszyscy. Tak dziś wyglądają członkowie O-Zone [FOTO]

Piotr Krajewski
05.01.2021 13:24
O Zone
fot. East News

„Dragostea Din Tei” O-Zone to jeden z największych hitów pierwszej dekady XXI wieku. Piosenka mołdawskiego zespołu była wielkim wakacyjnym przebojem, który zrobił furorę w całej Europie. Od tego czasu minęło już jednak kilkanaście lat. Jak dziś wyglądają członkowie O-Zone, czyli Dan Balan, Radu Sirbu i Arsenie Todiras?

Piosenka „Dragostea Din Tei” O-Zone podbiła listy przebojów kilkanaście lat temu. Przez wiele miesięcy cała Europa nuciła i śpiewała wpadający w ucho refren ze słynnymi słowami „nu ma, nu ma iei, nu ma, nu ma, nu ma iei”.

Kate Ryan skończyła 40 lat. Tak dziś wygląda zapomniana gwiazda muzyki [FOTO]

Członkowie O-Zone: tak dziś wyglądają autorzy hitu „Dragostea Din Tei”

O-Zone to mołdawski zespół, który tworzyli Dan Balan, Radu Sirbu i Arsenie Todiras. Grupa wydała trzy albumu studyjne. Za sprawą hitu „Dragostea Din Tei” ich ostatnia płyta „DiscO-Zone” osiągnęła komercyjny sukces nie tylko w Mołdawii i Rumunii, ale także w wielu innych krajach Europy, m.in. Rosji, Francji, Portugalii czy Polsce. Krążek świetnie sprzedał się również w dalekiej Japonii.

Przebój „Dragostea Din Tei” bił rekordy popularności w 2004 roku. Cała Europa oszalała na punkcie hitu w języku rumuńskim. Utwór doczekał się wielu przeróbek i coverów. Co ciekawe, amerykański raper T.I. wykorzystał sampel „Dragostea Din Tei” w swoim wielkim przeboju „Live Your Life”, który nagrał z Rihanną.

Dan Balan

Dan Balan to założyciel i zdecydowanie najsłynniejszy członek O-Zone. Po zakończeniu działalności zespołu skupił się na karierze solowej. Przez kilka lat nagrywał utwory pod pseudonimem Crazy Loop. Na swoim koncie ma m.in. hity „Chica Bomb”, „Crazy Loop (Mm-ma-ma)”, „Allegro Ventigo” czy „Numa Numa 2”, czyli nową wersję „Dragostea Din Tei”.

Był także jurorem w trakcie dwóch edycji ukraińskiego „The Voice”. W 2021 roku Dan Balan skończy 42 lata.

Arsenie Todiras

Arsenie Todiras cieszył się sporą popularnością po zakończeniu działalności O-Zone. Wokalista nagrał kilka solowych hitów, m.in. popularny również w Polsce utwór „Love Me, Love Me”. Brał udział również w rumuńskiej wersji „Tańca z gwiazdami”, a w 2006 roku wraz z Natalią Gordienko reprezentował Mołdawię w Konkursie Piosenki Eurowizji. Para zajęła ostatecznie 20. miejsce.

Arsenie Todiras jest najmłodszym członkiem O-Zone. Obecnie ma 37 lat i występuje pod pseudonimem Arsenium.

Radu Sirbu

Radu Sirbu, podobnie jak pozostali koledzy z zespołu, próbował zrobić karierę jako artysta solowy. Niestety, wokalista nie odniósł jednak dużego sukcesu. Po przygodzie z O-Zone Mołdawianin stworzył wraz ze swoją żoną muzyczny duet MR. & MS. W późniejszych latach skupił się na produkcji muzycznej. Wyprodukował m.in. utwór „Dynamite” Lizy Fox, który dotarł do najlepszej czterdziestki listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Obecnie Radu Sirbu ma 42 lata.