Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Odnaleziono skradzione rzeczy Johna Lennona. Nie uwierzysz, ile są dziś warte! [ZDJĘCIA]

23.11.2017 14:55

Niemieccy policjanci odzyskali ponad 100 pamiątek, które zostały skradzione z mieszkania Yoko Ono w 2006 roku. Są w nich m.in. pamiętniki Johna Lennona, dwie pary okularów, nuty na papierze czy papierośnica. 

Odnaleziono skradzione rzeczy Johna Lennona. Nie uwierzysz, ile są dziś warte! [ZDJĘCIA] fot. AP/EAST NEWS

W trakcie tego lata służby odnalazły część skradzionych przedmiotów w jednym z berlińskich domów aukcyjnych. Wtedy rozpoczęto śledztwo. W identyfikacji rzeczy pomagała sama Yoko Ono, żona zmarłego w 1980 roku Johna Lennona, która rozpoznawała obiekty na podstawie zdjęć przedstawionych w niemieckim konsulacie w Nowym Jorku.

W poniedziałek funkcjonariuszom udało się aresztować 58-letniego mężczyznę. Policja twierdzi, że rzeczy z nowojorskiego mieszkania mogły zostać skradzione przez byłego szofera Yoko Ono, wywiezione ze Stanów Zjednoczonych i sprowadzone później do Berlina w 2013 lub 2014 roku. Niewykluczone, że kolejny podejrzany mieszka na terenie Turcji.

Wśród odzyskanych i bardzo cennych pamiątek znalazły się m.in. trzy pamiętniki Lennona, nuty na papierze, kaseta z koncertem Beatlesów, dwie pary słynnych lenonek (okularów) oraz wypełniona papierośnica. Dom aukcyjny wycenił rzeczy na ponad 3 miliony euro.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy skradzione przedmioty wrócą w posiadanie Ono.

RadioZET.pl/reuters.com/bbc.com/PK

Oceń