Zamknij

Odnaleziono skradzione rzeczy Johna Lennona. Nie uwierzysz, ile są dziś warte! [ZDJĘCIA]

Redakcja
23.11.2017 14:55
Odnaleziono skradzione rzeczy Johna Lennona. Nie uwierzysz, ile są dziś warte! [ZDJĘCIA]
fot. AP/EAST NEWS

Niemieccy policjanci odzyskali ponad 100 pamiątek, które zostały skradzione z mieszkania Yoko Ono w 2006 roku. Są w nich m.in. pamiętniki Johna Lennona, dwie pary okularów, nuty na papierze czy papierośnica. 

W trakcie tego lata służby odnalazły część skradzionych przedmiotów w jednym z berlińskich domów aukcyjnych. Wtedy rozpoczęto śledztwo. W identyfikacji rzeczy pomagała sama Yoko Ono, żona zmarłego w 1980 roku Johna Lennona, która rozpoznawała obiekty na podstawie zdjęć przedstawionych w niemieckim konsulacie w Nowym Jorku.

W poniedziałek funkcjonariuszom udało się aresztować 58-letniego mężczyznę. Policja twierdzi, że rzeczy z nowojorskiego mieszkania mogły zostać skradzione przez byłego szofera Yoko Ono, wywiezione ze Stanów Zjednoczonych i sprowadzone później do Berlina w 2013 lub 2014 roku. Niewykluczone, że kolejny podejrzany mieszka na terenie Turcji.

Wśród odzyskanych i bardzo cennych pamiątek znalazły się m.in. trzy pamiętniki Lennona, nuty na papierze, kaseta z koncertem Beatlesów, dwie pary słynnych lenonek (okularów) oraz wypełniona papierośnica. Dom aukcyjny wycenił rzeczy na ponad 3 miliony euro.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy skradzione przedmioty wrócą w posiadanie Ono.

RadioZET.pl/reuters.com/bbc.com/PK