Zamknij

Ojciec Britney Spears nie chciał zrezygnować z kurateli za darmo. Zażądał 2 milionów dolarów

02.09.2021 13:05
Britney Spears
fot. NORTHFOTO/REPORTER/East News

Britney Spears uwolniła się niedawno spod kurateli ojca. Jamie Spears deklarował, że podjął decyzję dla dobra córki. Ustalono jednak, że zażądał za to 2 milionów dolarów.

Britney Spears pierwszy raz od lat odniosła spory sukces w drodze do niezależności i wolności. Ostatnio Jamie Spears zgodził się zrezygnować z kurateli nad majątkiem gwiazdy pop. Zagraniczne media donosiły, że mężczyzna deklarował, iż zgadza się, że to już najwyższy czas, aby dokonać takich zmian.

Britney Spears. Ojciec piosenkarki zażądał 2 milionów za rezygnację z kurateli

Spears zapewniał, że będzie współpracował z sądem i postara się, aby Britney jak najszybciej odzyskała kontrolę nad swoim majątkiem. Zaznaczał, że kieruje nim dobro córki.

Jak wynika z kolejnych doniesień, intencje ojca Britney były nieco inne i nadal działa on głównie w interesie swoim - nie córki. Prawnik Britney, Mathew Rosengart złożył w sądzie dokumenty, w których czytamy, że Jamie Spears próbował wyłudzić od córki 2 miliony dolarów odszkodowania, które miały zadośćuczynić mu rezygnacje z kurateli nad jej majątkiem.

Jamie Spears żąda od córki 2 milionów dolarów zadośćuczynienia

Jak donosi Variety, Jamie Spears zanim ustąpi ze swojego stanowiska, chce rozliczyć się z córką. Żąda 1,3 miliona dolarów na pokrycie kosztów wynajęcia adwokatów, z których usług korzystał przez ostatni rok, przelewu 500 tysięcy dolarów dla jego firmy oraz nieujawnionej sumy bezpośrednio na jego osobiste konto.

Rosengart odniósł się do żądań Spearsa bardzo stanowczo.

Nikt nie będzie wyłudzał od Britney Spears pieniędzy.

Prawnik podkreślił, że Spears nie ma prawa zastraszać ani przetrzymywać córki w roli zakładnika, kiedy będzie negocjował warunki swojej rezygnacji. Zaznaczył również, że gdyby faktycznie dbał o dobro córki, powinien wycofać się od razu.

Najbliższa rozprawa rodziny Spearsów odbędzie się 29 września.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/thecut.com/Variety