Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polka zmierzy się z Jayem-Z o tytuł najlepszego teledysku na świecie

13.02.2018 14:18

Wielki sukces 24-letniej Aleksandry Komsty. Jej teledysk do utworu „Growing Young” został doceniony w Stanach Zjednoczonych i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody teksańskiego festiwalu South by Southwest.

Polka zmierzy się z Jayem-Z o tytuł najlepszego teledysku na świecie fot. instagram.com/oly.music/

Oly., bo takim pseudonimem artystycznym posługuje się Aleksandra Komsta z Nałęczowa, tworzy muzykę alternatywną. Jej debiutancki album „Home” z 2015 roku, pełen pięknych i delikatnych melodii, został doceniony przez wielu krytyków. W tym samym roku młoda artystka wystąpiła m.in. na Alter Stage podczas Open’er Festival.

Teledysk do piosenki „Growing Young” powalczy o tytuł najlepszego teledysku na bardzo znanym festiwalu SXSW, który odbywa się w teksańskim Austin.

Twórcą klipu jest Katarzyna Sawicka, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej. Reżyserka była nominowana do tej nagrody także rok temu — za wideo do utworu „Answer Me” polskiego zespołu BOKKA.

W trakcie tegorocznej edycji Oly. powalczy m.in. z Jay-em Z, Capital Cities, The Blaze czy The Shins. Łącznie do prestiżowej nagrody jest nominowanych 20 wideoklipów.

25. festiwal SXSW odbędzie się w dniach 9-18 marca.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń