Zamknij

„Ona tańczy dla mnie” w serialu Netflixa. Hit disco polo w odcinku „Przyjaciół z uniwerku”

Redakcja
15.01.2019 13:26
Weekend Ona Tańczy dla Mnie
fot. Youtube (WEEKEND - Oficjalny)

Przebój disco polo „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku”. W jednym z ostatnich wywiadów lider grupy Radek Liszewski skomentował polski akcent w serialu Netflixa.

„Ona tańczy dla mnie” w serialu Netflixa „Przyjaciele z uniwerku”

Netflix zaskoczył polskim akcentem w amerykańskim serialu „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”). W serwisie pojawił się ostatnio drugi sezon komediowej produkcji. W trzecim odcinku producenci zdecydowali się wykorzystać przebój disco polo „Ona tańczy dla mnie” z repertuaru Weekendu. W epizodzie pojawiła się także inna piosenka zespołu „Dałem Ci kwiaty”.

Okazuje się, że bohaterowie serialu „Przyjaciele z uniwerku” wybrali się na imprezę. Ostatecznie trafili do polskiego klubu, gdzie ludzie tańczyli przy muzyce disco polo. Nic więc dziwnego, że Netflix sięgnął po polski utwór „Ona tańczy dla mnie”, który jest jednym z największych hitów disco polo ostatnich lat.

Radek Liszewski z zespołu Weekend opowiedział o współpracy z Netflixem w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wszystko dogadaliśmy już kilka miesięcy temu. To przeogromne wyróżnienie dla mnie. Szczerze mówiąc, dzięki tej piosence przytrafiły mi się same dobre rzeczy. Utwór „Ona tańczy dla mnie” pojawił się też w jednej z gier na Xboxa, wylądował też na światowym YouTube jako jedyna polska piosenka. Jeszcze nie miałem okazji zobaczyć serialu, muszę nadrobić — mówi Radek Liszewski i dodaje: — Netflix zgłosił się do nas, a wszystkim zajął się mój agent. Licencji udzieliliśmy już kilka miesięcy temu i oczywiście otrzymałem za to wynagrodzenie. Wszystko przebiegło tak jak w przypadku innych umów, które zawieramy.

Teledysk do przeboju „Ona tańczy dla mnie”, który wydano w 2012 roku, osiągnął jako jeden z pierwszych polskich klipów 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Dziś wideo grupy Weekend może pochwalić się już ponad 116 milionami odtworzeń.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/teleshow.wp.pl/PK