Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

One Direction wyrównali rekord The Beatles!

30.10.2017 11:09

One Direction to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych boysbandów w historii muzyki popularnej. Pomimo że grupa jest obecnie zawieszona, nie przeszkadza to w osiąganiu solowych sukcesów przez jej członków. Zespół właśnie wyrównał rekord legendarnych Beatlesów.

One Direction wyrównali rekord The Beatles! fot. ons.pl / AFF
Zagłosuj

Który członek One Direction tworzy najlepszą muzykę?

Zespół wyrównał jeden z wieloletnich rekordów The Beatles. Wszystko za sprawą sukcesu debiutanckiego albumu Nialla Horana.

Jego krążek „Flicker” zadebiutował właśnie na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów i jest trzecim członkiem One Direction, który tego dokonał. Wcześniej na szczycie zestawienia US Billboard 200 znalazły się już płyty Zayna Malika i Harry’ego Stylesa.

Brytyjsko-irlandzka formacja wyrównała tym samym rekord The Beatles. Solowe dzieła trzech muzyków legendarnego zespołu także znalazły się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy bestsellerów. Mowa o albumach George’a Harrisona, Johna Lennona oraz Paula McCartneya. Taka sztuka nie udała się jedynie Ringo Starrowi, którego album „Ringo” z 1973 roku dotarł do drugiego miejsca.

Co ciekawe, dwóch członków One Direction, Liam Payne i Louis Tomlinson, wciąż przygotowuje się do wydania swoich debiutanckich wydawnictw. Niewykluczone więc, że już wkrótce wspomniany rekord zostanie pobity.

QUIZ: Jak dobrze znasz One Direction?

QUIZ: To już 7 lat istnienia One Direction. Jak dobrze znasz zespół i jego członków? fot. ons.pl / MPP

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń