Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Open’er Festival 2018. Organizatorzy ogłosili kolejną wielką gwiazdę!

02.02.2018 12:34

Zespół Nick Cave & The Bad Seeds dołącza do składu tegorocznej edycji. Australijczycy wystąpią w Gdyni 4 lipca. Podczas pierwszego dnia Open’er Festival 2018 usłyszymy także m.in. Arctic Monkeys, Migos i Fleet Foxes.

Open’er Festival 2018. Organizatorzy ogłosili kolejną wielką gwiazdę! fot. mat. prasowe

Nick Cave, jeden z najsłynniejszych australijskich artystów, wraca do Polski wraz ze swoim zespołem. Grupa grająca alternatywny rock wystąpiła w październiku 2017 roku podczas wyprzedanego koncertu na warszawskim Torwarze.

Zespół wydał łącznie szesnaście albumów studyjnych, a ostatni krążek „Skeleton Tree” zyskał ogromne uznanie wśród wielu krytyków muzycznych. Do największych przebojów Australijczyków należą m.in. „Henry Lee”, „Into My Arms” czy słynne „Where The Wild Roses Grow” z Kylie Minogue.

Nie będzie to pierwszy koncert Nicka Cave'a & The Bad Seeds na gdyńskiej imprezie. Zespół zagrał na głównej scenie festiwalu w 2013 roku. Był to jeden z najlepiej ocenianych i najczęściej komentowanych występów tamtej edycji Open'er Festival.

Open’er Festival 2018: line-up

Kolejną edycję imprezy, która odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku, zaplanowano na 4-7 lipca w Gdyni. Organizatorem jest agencja koncertowa Alter Art.

  • 4 lipca: Arctic Monkeys, Nick Cave & The Bad Seeds, Fleet Foxes, Migos
  • 5 lipca: Depeche Mode, Massive Attack, David Byrne
  • 6 lipca: Gorillaz, Kaleo
  • 7 lipca: Bruno Mars, MØ

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń