Zamknij

Open’er Festival 2018. Organizatorzy ogłosili kolejną wielką gwiazdę!

Redakcja
02.02.2018 12:34
Open’er Festival 2018. Organizatorzy ogłosili kolejną wielką gwiazdę!
fot. mat. prasowe

Zespół Nick Cave & The Bad Seeds dołącza do składu tegorocznej edycji. Australijczycy wystąpią w Gdyni 4 lipca. Podczas pierwszego dnia Open’er Festival 2018 usłyszymy także m.in. Arctic Monkeys, Migos i Fleet Foxes.

Nick Cave, jeden z najsłynniejszych australijskich artystów, wraca do Polski wraz ze swoim zespołem. Grupa grająca alternatywny rock wystąpiła w październiku 2017 roku podczas wyprzedanego koncertu na warszawskim Torwarze.

Zespół wydał łącznie szesnaście albumów studyjnych, a ostatni krążek „Skeleton Tree” zyskał ogromne uznanie wśród wielu krytyków muzycznych. Do największych przebojów Australijczyków należą m.in. „Henry Lee”, „Into My Arms” czy słynne „Where The Wild Roses Grow” z Kylie Minogue.

Nie będzie to pierwszy koncert Nicka Cave'a & The Bad Seeds na gdyńskiej imprezie. Zespół zagrał na głównej scenie festiwalu w 2013 roku. Był to jeden z najlepiej ocenianych i najczęściej komentowanych występów tamtej edycji Open'er Festival.

Open’er Festival 2018: line-up

Kolejną edycję imprezy, która odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku, zaplanowano na 4-7 lipca w Gdyni. Organizatorem jest agencja koncertowa Alter Art.

  • 4 lipca: Arctic Monkeys, Nick Cave & The Bad Seeds, Fleet Foxes, Migos
  • 5 lipca: Depeche Mode, Massive Attack, David Byrne
  • 6 lipca: Gorillaz, Kaleo
  • 7 lipca: Bruno Mars, MØ

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK