Zamknij

Open’er Festival 2018: cztery nowe gwiazdy ogłoszone!

Redakcja
05.04.2018 15:10
Open'er Festival 2018
fot. mat. prasowe

Do składu Open’er Festival 2018 dołączają cztery kolejne gwiazdy: Sigrid, ALMA, Young Thug i PRO8L3M. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Open’er Festival odbędzie się 4-7 lipca 2018 w Gdynii.

Open’er Festival 2018: Sigrid, ALMA, Young Thug i PRO8L3M kolejnymi gwiazdami

Organizatorzy Open’er Festival 2018 odkrywają kolejne karty. Do line-upu dołączają skandynawskie artystki Sigrid i ALMA oraz przedstawiciele sceny hip-hopowej Young Thug i PRO8L3M.

Sigrid

Sigrid Solbakk Raabe ma 21 lat i pochodzi z Norwegii. Artystka tworzy muzykę z gatunku synth-pop, a jej największymi przebojami są utwory „Don’t Kill My Vibe” i „Strangers”. Mimo że piosenkarka nie wydała jeszcze debiutanckiego albumu, została już doceniona przez krytyków muzycznych. Jest laureatką prestiżowej nagrody BBC Music Sound of 2018.

ALMA

22-letnia piosenkarka z Finlandii, która brała udział w siódmej edycji fińskiego „Idola”. Zadebiutowała minialbumem „Dye My Hair”, a jej najsłynniejszym hitem jest „Chasing Highs”. Artystka współpracowała już m.in. z Felixem Jaehnem, Martinem Solveigem, Charli XCX czy MØ.

Young Thug

Young Thug, czyli Jeffery Lamar Williams, to jedna z najciekawszych postaci amerykańskiej sceny hip-hopowej. 26-letni raper ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami. Możemy go usłyszeć m.in. w wielkim przeboju „Havana” Camili Cabello.

PRO8L3M

PRO8L3M to polska grupa hip-hopowa, która od 2013 roku tworzą wspólnie Oskar „Osk” Tuszyński oraz Piotr „Steez” Szulc. Ich debiutancki krążek zdobył dużą popularność w Polsce, sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną.

Open’er Festival 2018: artyści

Kolejną edycję Open'er Festival, która odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku, zaplanowano na 4-7 lipca w Gdyni, a dokładniej na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Organizatorem jest agencja koncertowa Alter Art.

  • 4 lipca: Arctic Monkeys, Nick Cave & The Bad Seeds, Fleet Foxes, Migos, Dead Cross, Superorganism
  • 5 lipca: Depeche Mode, Massive Attack, David Byrne, Kali Uchis, MØ, Yonaka, Young Fathers, Alma
  • 6 lipca: Gorillaz, Kaleo, La Femme, Little Simz, Marmozets, Vince Staples, Young Thug, Sigrid, PRO8L3M
  • 7 lipca: Bruno Mars, Dawid Podsiadło, Years & Years, Bomba Estereo, Glass Animals, Odesza

Zobacz także

RadioZET.pl/PK