Zamknij

Open'er Festival przeniesiony na 2022 rok. Znamy nową datę festiwalu i pierwszych artystów

06.05.2021 12:15
Opener Festival
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Open'er Festival 2021 został przeniesiony na 2022 rok. Jeden z najważniejszych polskich festiwali muzycznych po raz kolejny nie odbędzie się w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Ujawniono już datę Open'er Festival 2022 i pierwszych artystów z przyszłorocznego line-upu. Organizatorzy zapowiedzieli też nowe, wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się latem w Gdyni.

Open'er Festival 2021 odwołany. Festiwal nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa – poinformowali organizatorzy w specjalnym komunikacie. Znamy już termin Open'er Festival 2022, a także pierwszych artystów. Organizatorzy zapowiedzieli też nowe, wyjątkowe wydarzenie Open'er Park, które odbędzie się już latem w Gdyni.

Open'er Festival 2021 odwołany. Oświadczenie organizatorów

Open'er Festival 2021 nie odbędzie się. Organizatorzy opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali o swojej decyzji.

– To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, aby Open'er Festival 2022 był wyjątkową i niezapomnianą edycją.

 Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami – dodają organizatorzy.

Open'er Festival 2022: DATA. Znamy termin festiwalu i pierwszych artystów

Open'er Festival 2022 odbędzie się w dniach 29 czerwca-2 lipca 2022 roku. Organizatorzy ujawnili też, że wielu artystów z tegorocznego line-upu pojawi się na przyszłorocznym festiwalu. Wystąpią m.in. Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, BADBADNOTGOOD i Seasick Steve. Kolejne gwiazdy zostaną ogłoszone już wkrótce.

Zakupione wcześniej bilety na Open'er Festival zachowują ważność na przyszłoroczną edycję.

Open'er Park: nowe wydarzenie latem w Gdyni

Organizatorzy Open'er Festival mają także dobrą wiadomość dla wszystkich fanów letnich festiwali muzycznych. W trakcie wakacji zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie w Gdyni pod nazwą Open'er Park. Szczegóły poznamy wkrótce.

– W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o szczegółach którego poinformujemy Was już niedługo. Open’er Park! Koniec tego pandemicznego chaosu jest już blisko. Do zobaczenia latem – zdradzają organizatorzy.