Zamknij

Open'er Festival ze wzrostem cen biletów. Powód? "inflacja i ogromny wzrost kosztów organizacji"

27.10.2021 15:56
Letni festiwal
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Open'er Festival ogłosił, że podniesie ceny biletów na wydarzenie. Organizatorzy argumentują decyzję czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. wysoka inflacja.

Open'er Festival podobnie jak inne wydarzenia muzyczne nie mógł odbyć się w 2020 roku. Headlinerami odwołanej edycji imprezy mieli być Kendrick Lamar, Asap Rocky, Twenty One Pilots, Taylor Swift oraz grupa The Cure. Organizatorzy mieli nadzieję, że przez rok sytuacja związana z pandemią się unormuje i w 2021 roku wszyscy fani imprezy spotkają się w Gdyni. Tak się jednak nie stało, a Open'er Festival został przeniesiony na 2022 rok.

Open'er Festival 2022: Kiedy? Gdzie? Kto zagra?

Latem w ramach rekompensaty za brak wyczekiwanej imprezy w Gdyni zorganizowano cykl koncertów Open'er Park. Na scenie w Parku Kolibki przez przeszło miesiąc można było zobaczyć na żywo występy największych polskich gwiazd takich jak Quebonafide, Brodka, Dawid Podsiadło, sanah, Pezet, Krzysztof Zalewski czy PRO8L3M. W ostatnim tygodniu imprez do Gdyni zawitali zwycięzcy Eurowizji 2021 - Maneskin.

Mimo świetnej oferty koncertowej, fani festiwalu z niecierpliwością czekają na pełnoprawną imprezę, która odbędzie się w dniach 29.06 - 2.07 2022 roku w Gdyni na terenie Lotniska Gdynia-Kossakowo. Wśród potwierdzonych artystów, którzy zagrają podczas wydarzenia, znaleźli się między innymi: Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Dua Lipa, Inhaler czy The Chemical Brothers.

Open'er Festival 2022 z wyższymi cenami biletów. Ile będą kosztować wejściówki [NOWE CENY]

Wszystkie osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na kupno biletu na Open'er Festival 2022 powinny zrobić to przed 3 listopada. Wówczas ceny wejściówek mają wzrosnąć.

Organizatorzy poinformowali, że są zmuszeni wprowadzić zmiany w cenach biletów. Decyzja wiąże się z dużą inflacją i tym samym znaczącym wzrostem kosztów organizacji wydarzenia. Przypomnijmy, że zgodnie z danymi przedstawionymi przez Strefę Biznesu, we wrześniu 2021 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych w Polsce wzrosły o niemal 6 procent w stosunku do zeszłego roku. Jest to najwyższy wynik od ponad 20 lat.

Jak wyjaśniają organizatorzy Open'era:

Informujemy, że w związku z ogromnym wzrostem kosztów organizacji wydarzeń, w tym festiwali, a także bardzo wysoką inflacją, jesteśmy zmuszeni zmienić ceny biletów i karnetów festiwalowych na rok 2022 (nie zmieniały się one od 1 lipca 2020).

Twórcy wydarzenia uspokajają, że do zakupionych wcześniej biletów nie będzie trzeba dopłacać.

Nowe ceny biletów zaczną obowiązywać od środy 3 listopada. W przypadku wszystkich biletów zakupionych do tego terminu, a także wszystkich biletów z edycji 2020 i 2021, których zachowanie potwierdzono, ceny nie ulegają zmianie. Dodatkowo w ciągu kilku najbliższych dni macie jeszcze możliwość kupić bilety w starej cenie.

Nowe ceny biletów na Open'er Festival 2022, które będą obowiązywać od 3 listopada, prezentują się następująco.

  • Karnet na 4 dni - 699zł
  • Karnet na 4 dni + pole namiotowe - 819zł
  • Karnet weekendowy - 499zł
  • Karnet weekendowy + pole namiotowe - 589zł
  • Bilet jednodniowy - 349zł