Zamknij

Opera w Barcelonie zagrała niezwykły koncert. Na widowni zasiadło 2300 roślin [WIDEO]

24.06.2020 14:10
Opera w Barcelonie zagrała koncert na widowni zasiadło 2300 roślin wideo
fot. AP/Associated Press/East News

Opera Gran Teatre del Liceu w Barcelonie zagrała pierwszy koncert od wybuchu pandemii koronawirusa. Nie był to jednak typowy występ, ponieważ na widowni zasiadło blisko 2300 roślin domowych. W internecie można zobaczyć pełne nagranie z koncertu w Barcelonie.

Opera w Barcelonie zagrała koncert dla 2300 roślin

Opera Gran Teatre del Liceu w Barcelonie wróciła do koncertowania. W poniedziałek zagrano tam pierwszy koncert po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zorganizowano go oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Występ zatytułowany „Koncert dla bioceny” był jednak bardzo nietypowy. W ramach akcji muzycy wykonali „Chryzantemę” Giacomo Pucciniego nie dla ludzi, a dla roślin. Na widowni znalazło się blisko 2300 roślin doniczkowych, które „słuchały” koncertu. Wydarzenie z Barcelony transmitowano na żywo w internecie, a całe nagranie z występu jest dostępne w serwisie YouTube.

Pomysłodawca akcji Eugenio Ampudia chciał w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na ważną rolę natury w naszym życiu, a także dostępu do muzyki i sztuki na żywo, który jest obecnie ograniczony. Rośliny z widowni trafią do pracowników hiszpańskiej służby zdrowia w podzięce za ich walkę z pandemią koronawirusa.

RadioZET.pl/CNN