Zamknij

Opole 2019: znamy wyniki oglądalności festiwalu. Jest komentarz Jacka Kurskiego

Piotr Krajewski
18.06.2019 10:59
Opole 2019 wyniki oglądalności festiwalu Jacek Kurski komentuje
fot. VIPHOTO/East News

Festiwal Opole 2019 za nami. Poznaliśmy wyniki oglądalności najnowszej edycji imprezy. Okazuje się, że tegoroczne występy w opolskim amfiteatrze oglądało więcej widzów niż w 2018 roku. W rozmowie z „Wirtualnymi Mediami” Jacek Kurski skomentował wyniki oglądalności festiwalu Opole 2019.

Festiwal Opole 2019: wyniki oglądalności

Wyniki oglądalności festiwalu Opole 2019 są już znane. Portal Wirtualne Media opublikował szczegółowy raport na temat tegorocznej edycji.

Festiwal Opole 2019 był transmitowany w TVP1 i TVP Polonia. Biorąc pod uwagę trzy festiwalowe dni, łączna liczba widzów na obu kanałach Telewizji Polskiej wyniosła 2,24 mln osób. Porównując z zeszłorocznymi wynikami oglądalności, jest to wynik lepszy o 260 tys. widzów. Wtedy festiwal oglądało jedynie 1,98 mln Polaków, co było najgorszym wynikiem w ostatnich 14 latach.

>> Opole 2019: Stachursky wystąpił i zszokował wyglądem. Drastycznie schudł [FOTO]

Hitem festiwalu Opole 2019 okazał się pierwszy dzień. W piątek koncerty „Od Opola do Opola” i „Debiuty” oglądało w TVP1 średnio 2,25 mln widzów. Kolejne dwa dni śledziło średnio odpowiednio 2,02 mln i 2,22 mln osób.

W rozmowie z „Wirtualnymi Mediami” prezes TVP Jacek Kurski postanowił skomentować wyniki oglądalności Opola 2019.

Świetne wyniki festiwalu (realnie są one o wiele wyższe niż wykazywane przez Nielsena) potwierdzają trend odbudowy siły i znaczenia Telewizji Polskiej w obszarze rozrywki. Szczególnie jestem zadowolony z poziomu i silnej konkurencji w „Debiutach”, „Premierach” oraz zjawiskowo ciekawej, spójnej propozycji wykonów wielu wokalistów i formacji w koncercie alternatywnym w poniedziałek — mówi Kurski i dodaje: „Odbudowa sportu, wzmocnienie seriali, wyprzedzenie o epokę konkurencji w rewitalizacji technologicznej i wizualnej newsów „Wiadomości” i TVP Info, epokowe sukcesy w kanałach tematycznych (jak np. ABC Festiwal Opolski) potwierdza że Telewizja Polska to potęga”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK