Zamknij

Opole 2020: Mery Spolsky wsparła ze sceny osoby LGBT+. "Miłość zasługuje na równość" [WIDEO]

08.09.2020 09:29
Mery Spolsky
fot. Beata Zawadzka/East News

Mery Spolsky wystąpiła na koncercie „Scena alternatywna” na festiwalu Opole 2020. W trakcie poniedziałkowego występu piosenkarka postanowiła wesprzeć społeczność LGBT+ w Polsce. Wygłosiła krótką przemowę, w której poruszyła temat równości i wzajemnego szacunku.

Mery Spolsky była jedna z gwiazd koncertu „Sceny alternatywnej”, który odbył się podczas ostatniego dnia festiwalu Opole 2020. Na scenie pojawili się także m.in. Grubson, Luxtorpeda, Eldo czy Armia.

W trakcie swojego występu Mery Spolsky zdecydowała się wygłosić krótką przemowę, w której okazała wsparcie mniejszościom seksualnym w Polsce.

Opole 2020: Mery Spolsky wsparła ze sceny społeczność LGBT+ w Polsce

Mery Spolsky wykorzystała moment przed występem z kolejnym utworem, aby zaapelować do wszystkich widzów TVP oraz publiczności zgromadzonej na festiwalu Opole 2020 o równość i wzajemny szacunek. W ten sposób wsparła społeczność LGBT+ w Polsce.

To będzie piosenka o miłości pod tytułem „Miło Było Pana Poznać”. Chociaż tak naprawdę mogłaby nazywać się „Miło Było Panią Poznać”, bo myślę sobie, że miłość zasługuje na równość. Nieważne czy dziewczyna z dziewczyną, chłopak z chłopakiem, chłopak z dziewczyną. Po prostu wszyscy jesteśmy z Polski, a ludzie z Polski się szanują. Prawda? Niech żyje miłość! — powiedziała artystka.

Kim jest Mery Spolsky?

Mery Spolsky to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek alternatywnych. W swojej twórczości łączy mniej komercyjny pop z elektroniką i innymi brzmieniami.

Na swoim koncie ma dwa albumu studyjne. Do największych hitów 26-latki należą utwory „Miło Było Pana Poznać”, „Bigotka” czy „Mazowiecka Kiecka”.

Mery Spolsky była już kilkukrotnie nominowana do Fryderyków. W 2020 roku jej płyta „Dekalog Spolsky” otrzymała nominację w kategorii „album roku elektronika”. Tegoroczna gala wręczenia nagród została jednak odwołana przez pandemię koronawirusa.