Zamknij

Orange Warsaw Festival 2018: polscy artyści, których musisz zobaczyć!

Redakcja
01.06.2018 10:30
Orange Warsaw Festival 2018
fot. Youtube (The Dumplings), Marcin Bruniecki/REPORTER/East News, ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS / East News

Orange Warsaw Festival 2018 to nie tylko wielkie zagraniczne gwiazdy. W trakcie tegorocznej edycji, której patronem jest Radio ZET, nie zabraknie wielu interesujących rodzimych muzyków. Na RadioZET.pl możecie sprawdzić, kto z polskich artystów wystąpi podczas Orange Warsaw Festival 2018.

Orange Warsaw Festival 2018: polscy artyści, którzy wystąpią

Taco Hemingway — 2 czerwca, godz. 17:00 (Orange Stage)

Taco Hemingway, dwukrotny zdobywca prestiżowego Fryderyka, to jeden z największych fenomenów ostatnich lat na naszej scenie muzycznej. Jego ostatni solowy album „Szprycer” z 2017 roku zadebiutował na samym szczycie oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. W 2018 roku wydał wspólnie z raperem Quebonafide płytę „Soma 0,5 mg”, która niemal natychmiast po premierze pokryła się platyną.

Ralph Kaminski — 1 czerwca, godz. 20:00 (Warsaw Stage)

Tworzy muzykę, pisze teksty i śpiewa. Jego pierwszy album „Morze” jest uważany za jeden z najlepszych polskich debiutów 2016 roku. Muzyka Ralpha Kaminskiego to artystyczny pop z pięknymi aranżacjami, w których nie brakuje subtelnych dźwięków fortepianu i skrzypiec.

Mela Koteluk — 2 czerwca, godz. 22:30 (Warsaw Stage)

Będzie to pierwszy od wielu miesięcy koncert Meli Koteluk. Jak zapowiada sama artystka, występ zapowiada kolejny rozdział w jej muzycznej karierze. Mela wydała dotąd dwa świetnie przyjęte albumy — oba zostały docenione przez krytyków i pokryły się platyną.

Rasmentalism — 1 czerwca, godz. 0:30 (Warsaw Stage)

Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. „Ras i Ment konsekwentnie, bez chodzenia na skróty i zawsze z dużą dawką ironii odnajdują w polskim hip hopie miejsce dla siebie — gdzieś miedzy inteligencją, refleksją i zabawą, szerokim łukiem obchodząc moralizatorskie mielizny” — czytamy o Rasmentalism na oficjalnej stronie Orange Warsaw Festival.

The Dumplings Orkiestra — 2 czerwca, godz. 0:30 (Warsaw Stage)

Duet, który świetnie radzi sobie na polskiej scenie. Ich koncert na Orange Warsaw Festival 2018 będzie wyjątkowy, bo z orkiestrą. Publiczność usłyszy najsłynniejsze utwory The Dumplings w zupełnie nowych aranżacjach.

SONAR — 1 czerwca, godz. 16:00 (Warsaw Stage)

SONAR to warszawski zespół, który tworzą Łukasz Stachurko (współtwórca RYS), wokalistka Lena Osińska, perkusista Rafał Dutkiewicz i klawiszowiec Artur Bogusławski. O ich koncert na Orange Warsaw Festival 2018 postarało się wielu fanów, którzy oddali swojego głosy na SONAR w specjalnym głosowaniu podczas Rozgrzewki nad Wisłą.

Marcelina — 2 czerwca, godz. 20:00 (Warsaw Stage)

Marcelina ma na swoim koncie już trzy studyjne albumy. Do jej największych hitów należy bez wątpienia utwór „Karmelove”, w którym gościnnie pojawia się także Piotr Rogucki — lider zespołu rockowego Coma.

O.S.T.R. — 1 czerwca, godz. 17:00 (Orange Stage)

Jeden z najsłynniejszych polskich raperów zaprezentuje publiczności utwory ze swojej najnowszej płyty „W drodze po szczęście”, która — podobnie jak wiele jego albumów — pokryła się platyną.

Mery Spolsky — 2 czerwca, godz. 18:00 (Warsaw Stage)

To może być niezwykle interesujący koncert. Mery Spolsky okrzyknięto niedawno jedną z najciekawszych debiutantek na polskiej scenie muzycznej. Jej pierwszą płytą „Miło było pana poznać” zachwyciło się wielu krytyków, a Mery otrzymała aż dwie nominacje do prestiżowego Fryderyka.

BARANOVSKI — 2 czerwca, godz. 16:00 (Warsaw Stage)

BARANOVSKI, podobnie jak zespół SONAR, wystąpi na Orange Warsaw Festival 2018 dzięki warszawskiej publiczności, która głosowana na niego podczas Rozgrzewki nad Wisłą. Jego debiutancki singiel „Dym” to jeden z ulubionych przebojów ostatnich miesięcy wśród słuchaczy Radia ZET.

Rebeka — 1 czerwca, godz. 18:00 (Warsaw Stage)

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, który niezwykle udanie łączy elektronikę z muzyką popową.

Orange Warsaw Festival 2018: wykonawcy, rozpiska godzinowa koncertów

Jedenasta już edycja Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 1-2 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

  • 1 czerwca: Sam Smith, LCD Soundsystem, Dua Lipa, Ralph Kaminski, Rasmentalism, Nines, O.S.T.R., Sonar, Rebeka
  • 2 czerwca: Florence and the Machine, Tyler, the Creator, Taco Hemingway, Axwell Λ Ingrosso, Mela Koteluk, The Dumplings Orkiestra, Baranovski, Marcelina, Mery Spolsky

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2018: ROZPISKA GODZINOWA KONCERTÓW

W trakcie ostatniego Orange Warsaw Festival wystąpili m.in. Kings of Leon, Imagine Dragons, Years & Years, Martin Garrix i Natalia Nykiel. Na festiwalu bawiło się ponad 50 tysięcy osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PK