Zamknij

Organek skrytykował nie tylko Matę, ale też całe młode pokolenie: "Żyją bez idei"

26.11.2021 12:39
Tomasz Organek
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Organek w jednym z ostatnich wywiadów skrytykował Matę. Raper posłużył mu jako przykład "pozbawionego idei" życia młodego pokolenia. 

Organek dołączył do licznych krytyków Maty. Raper spotkał się z ogromną falą nieprzychylnych mu opinii po tym, jak podjął współpracę z siecią restauracji McDonald's. Młodemu twórcy zarzuca się między innymi promowanie niezdrowego jedzenia wśród grupy wiekowej, w której od kilku lat pogłębia się problem otyłości.

Organek skrytykował Matę i całe młode pokolenie

Do grona krytyków postawy Maty dołączył Tomasz Organek. Autor płyt "Głupi" czy "Czarna Madonna" to reprezentant zupełnie innego pokolenia niż to, z którym identyfikuje się raper. Dlatego nie dziwi fakt, że wokalista ma wiele zastrzeżeń do swojego młodszego kolegi z branży.

Organek udzielił wywiadu "Teraz Rockowi", w którym odniósł się do współpracy Maty z siecią restauracji. Przy okazji wyraził swoje rozczarowanie wobec młodego pokolenia i skrytykował kapitalizm.

Tomasz Organek o młodym pokoleniu "Żyją bez idei"

Jak twierdzi Tomasz Organek:

Jeżeli symbolem buntu tego pokolenia jest Mata, który najpierw rapuje o patointeligencji, a za chwilę sprzedaje kanapki McDonalda, to ja nie wiem, czy ci młodzi ludzie się zbuntują. Bo przeciwko czemu? To jest taki syndrom późnego kapitalizmu. Rodzice musieli walczyć, a ich dzieci mają wszystko i żyją bez idei.

Jednocześnie wokalista przyznał, że sam nie wie, co zrobiłby gdyby sam otrzymał tak opłacalną finansową.

Gdybym miał dostać taką kasę, że mógłbym nic nie robić do końca życia, to może bym skorzystał. Serio, nie wiem, czy mam w sobie tyle siły, żeby do końca życia nagrywać płyty z jakąś opowieścią, jakimś buntem i diagnozą.

RadioZET.pl/Teraz Rock/CGM