Zamknij

Ostatnia piosenka Kory przed śmiercią. To duet z Glacą [WIDEO]

Redakcja
07.08.2018 13:18
Kora
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Kora zmarła 28 lipca w swoim domu na Roztoczu. Mimo że artystka od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową, starała się pozostać aktywna muzycznie. W lutym tego roku ukazał się utwór „Człowiek” Glacy, w którym gościnnie pojawiła się Kora. Zaśpiewała fragment „Krakowski spleen”, jednego z największych hitów Maanamu.

Ostatnia piosenka Kory przed śmiercią

Ostatnim utworem, w którym mogliśmy usłyszeć  Korę przed jej śmiercią, była piosenka „Człowiek” z repertuaru Glacy, polskiego muzyka rockowego i członka grupy Sweet Noise. Kompozycja zapowiadała jego nową płytę „ZANG”, która ukazała się w kwietniu 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ:  Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Piosenkarka zaśpiewała w nim na nowo fragment wielkiego przeboju grupy Maanam „Krakowski spleen”. Utwór promował oficjalny teledysk, w którym pojawiły się także archiwalne zdjęcia Kory Jackowskiej.

W czasie mojego pobytu wszystko zapowiadało powrót do działań muzycznych, może nie do pełni zdrowia, ale do pracy. Zapamiętałem Korę jako osobę energetyczną duchowo, o otwartej głowie i sercu. Przeszła przez bardzo wiele, ale pozostała ciekawa życia i ciekawa sztuki. Taką ją zapamiętałem z tej współpracy — powiedział Glaca w rozmowie z Onetem.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK