Pamiętacie Alicję Janosz? 15 lat temu wygrała pierwszą edycję „Idola”! [WIDEO]

30.06.2017 10:55

Mija dokładnie piętnaście lat, od kiedy Alicja Janosz została pierwszym polskim Idolem. Nastolatka z Pszczyny pokonała w finale programu Ewelinę Flintę i Szymona Wydrę.

Pamiętacie Alicję Janosz? 15 lat temu wygrała pierwszą edycję „Idola”! [WIDEO] fot. ons.pl

Mimo że minęło już tyle lat, pierwsza polska edycja programu „Idol” zapisała się na zawsze w pamięci wielu osób. Nowe show śledziły wówczas miliony widzów.

W wielkim finale, który odbył się 30 czerwca 2002 roku, spotkali się Ewelina Flinta, Szymon Wydra i Alicja Janosz. 17-letnia wokalistka zaśpiewała hitowe „One Day in Your Life” Anastacii i wygrała cały program. W pierwszej edycji pojawiła się także m.in. Ania Dąbrowska, która zajęła ostatecznie ósme miejsce.

Muzyczne poczynania Janosz

Jeszcze w tym samym roku artystka wydała swój debiutancki krążek „Ala Janosz”. Promowały go utwory „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”. Mimo wielu lat od premiery, ten ostatni wciąż jest często przywoływany przez internautów – głównie przez tekst o jajecznicy.

W kolejnych latach popularność Alicji Janosz zaczęła spadać. Piosenkarka nagrała utwór na ścieżkę dźwiękową do „Księgi Dżungli 2”, próbowała dostać się do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku i zdecydowała się na pseudonim sceniczny „Alex”.

Później Janosz zniknęła ze świata muzyki na wiele lat. Rozwiązała kontrakt z wytwórnią muzyczną, nawiązała współpracę z zespołem HooDoo Band i wyszła za mąż. W 2011 roku, prawie dziesięć lat od premiery debiutanckiego krążka, drugi album artystki „Vintage” trafił do polskich sklepów. Rok temu pojawiło się jej kolejne wydawnictwo „RetroNowa”. Płyta została dobrze przyjęta w środowisku muzycznym, a artystkę chwalono za interesujące połączenie popu i dźwięków retro.

RadioZET.pl/PK

Oceń