Zamknij

Pamiętacie Tolę i Blog 27? Artystka powraca z zupełnie inną muzyką! [WIDEO]

Redakcja
17.07.2017 12:08
Pamiętacie Tolę i Blog 27? Artystka powraca z zupełnie inną muzyką! [WIDEO]
fot. ons.pl, Youtube (balconytv)

Grupa Blog 27, mimo swojej dość krótkiej kariery, osiągnęła sukces rynkowy i to nie tylko w Polsce. Popowa muzyka prezentowana Tolę Szlagowską i Alę Boratyn spodobała się młodym fanom. Zespół zakończył działalność, a członkinie postanowiły skupić się na karierze solowej. Dziś prezentujemy Wam nowy utwór Toli „Good Seeing You”.

W wieku piętnastu lat Tola Szlagowska przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kształciła się w Hamilton High School of Music i Los Angeles College of Music.

Piosenkarka postanowiła zniknąć na kilka lat ze świata muzyki. Jej twórczość zmieniła się nie do poznania, podobnie jak inspiracje muzyczne. Jak sama przyznaje, uwielbia teraz słuchać m.in. jazzu, Boba Dylana i zespołu alt-J.

W kwietniu 2017 roku artystka pojawiła się na poznańskim festiwalu Enea Spring Break, podczas którego zaprezentowała swoje nowe kompozycje. Koncert spotkał się z pozytywnym odzewem, a Szlagowską chwalono za obranie interesującego kierunku muzycznego.

Poniżej możecie posłuchać wersji live piosenki „Good Seeing You”.

Wielki szał na Blog 27

Tola Szlagowska i Ala Boratyn miały jedynie trzynaście lat, kiedy założyły zespół Blog 27. Dziewczyny szybko stały się idolkami nastolatek. Ich debiutancki album „Lol” z 2005 roku pokrył się podwójną platyną w Polsce, a utwory „Uh La La La”, „Hey Boy (Get Your Ass Up)” czy „Wid Out Ya” cieszyły się dużą popularnością nie tylko w naszym kraju. Grupa była notowana na listach przebojów w Niemczech, Austrii, Włoszech, a nawet Japonii.

Pod koniec 2006 roku Ala Boratyn opuściła Blog 27, obecnie gra w zespole Wicked Giant.

RadioZET.pl/balconytv.com/PK