Zamknij

Patryk Jaki: piosenka wyborcza - "Stałem pod blokiem"

Redakcja
18.09.2018 13:35
Patryk Jaki piosenka wyborcza Stałem pod blokiem
fot. screen Kadr z teledysku "Stałem pod blokiem"

W sieci pojawił się właśnie teledysk do piosenki wyborczej Patryka Jakiego. To rapowy kawałek, zatytułowany "Stałem pod blokiem", w którym słyszymy Piotra Szota, uczestnika ósmej edycji Must Be The Music.

Czy to będzie kolejny hit muzyczny z kampanii wyborczej? W polskiej polityce jest już kilka takich utworów, które zapadły w pamięć. O stworzenie swojej piosenki wyborczej w 1995 roku przy okazji wyborów prezydenckich pokusił się Aleksander Kwaśniewski, któremu utwór "Olek,Olek", wykonany przez Top One podobno przyniósł spory wzrost poparcia. Potem była Samoobrona (m.in. "Ten kraj jest nasz i wasz"), a w 2007 roku nawet PiS ("Kilka prostych słów").

Piosenka wyborcza Patryka Jakiego

Jak widać, teraz i Patryk Jaki ma ochotę podbić serca warszawiaków wyznaniem, że stał pod blokiem. Taki tytuł nosi piosenka wyborcza Jakiego, której teledysk właśnie pojawił się w sieci. w rapowym kawałku słyszymy Piotra Szota, uczestnika ósmej edycji Must Be The Music, kryjący się pod pseudonimem HCR.

"To premiera mojej piosenki "Stałem pod blokiem". Zainspirował mnie Patryk Jaki. Chłopak, który wychował się na blokach i postawił w Warszawie mafii. Walczy o słabszych ludzi z całym aglomeratem medialnym i finansowym. Oni mają pieniądze - on ma wartości" - napisał pod teledyskiem na YouTube HCR.

Czy jest to oficjalny utwór Jakiego w kampanii wyborczej? Wygląda na to, że tak, bo sam kandydat na prezydenta stolicy zapowiada go na Twitterze.

"Stałem pod blokiem" - Patryk Jaki w klipie HCR

"Ale on stał pod blokiem w Opolu. Dlaczego więc w teledysku Warszawa...?" - pyta jeden z komentujących.

Wybory 2018 już 21 października. Serwis Radiozet.pl przygotował z tej okazji specjalny serwis wyborczy, w którym znajdziecie sylwetki kandydatów, najnowsze sondaże oraz informacje i opinie.

RadioZET.pl/SA