Zamknij

Patti Smith wspiera kobiety w Polsce. Mocne słowa legendy muzyki: "Opresyjny rząd"

30.10.2020 10:08
Patti Smith
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Patti Smith wspiera polskie kobiety. Legendarna piosenkarka to kolejna wielka zagraniczna gwiazda, która zareagowała na masowe protesty w Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Co napisała Patti Smith? Nie zabrakło mocnych słów.

Patti Smith to jedna z najpopularniejszych piosenkarek w historii muzyki. Wokalista słynie z tego, że chętnie udziela się na tematy polityczne i społeczne.

73-latka zdecydowała się zareagować na protesty w naszym kraju. Patti Smith opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym udzieliła wsparcia polskim kobietom.

„Osiem gwiazd (Wojna)” hymnem Strajku Kobiet? Utwór licealisty hitem: "Kończy się wasz czas"

Patti Smith wspiera polskie kobiety i protesty. Zareagowała na Strajk Kobiet

Patti Smith, podobnie jak m.in. Miley Cyrus czy Dua Lipa, postanowiła wesprzeć kobiety w Polsce. Legenda muzyki opublikowała wpis na temat masowych protestów, dodając również oficjalny plakat Strajku Kobiet. Piosenkarka nie szczędziła ostrych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości.

Solidaryzuję się z polskimi kobietami, które odważnie jednoczą się, wychodzą na ulice i protestują przeciwko opresyjnemu rządowi. Apelują do liderów, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki w swojej skorumpowanej politycznej rozgrywce. Protestują w związku z erozją ich podstawowych praw. Solidaryzuję się z nimi. Ich obawy są naszymi obawami. Upokorzenie i drwiny z nich uderzają również w nas — napisała Smith.

Na wpis Patti Smith zareagowało wiele polskich gwiazd, które podziękowały artystce za wsparcie. Są to m.in. Kayah, Piotr Zioła, Maria Peszek, Sorry Boys czy Fisz.

Strajk Kobiet: zagraniczne gwiazdy reagują na protesty w Polsce

Strajk Kobiet trwa. Głośne protesty w Polsce odbiły się szerokim echem na całym świecie. Nie brakuje zagranicznych gwiazd, które postanowiły wesprzeć Polki w walce o swoje prawa.

Wśród znanych osób komentujących protesty w Polsce znaleźli się m.in.  Miley Cyrus, Zara Larsson, Yungblud, Antoni Porowski, Dua Lipa, Anne-Marie czy Nicole Poturalski.

„Bella Ciao” po polsku. Wersja ze strajku kobiet podbija internet: „Wara od nas” [WIDEO]