Zamknij

Pave Maijanen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmagał się z ciężką chorobą

21.01.2021 11:39
Znicz
fot. shutterstock.com

Pave Maijanen nie żyje. Reprezentant Finlandii w Konkursie Piosenki Eurowizji 1992 zmarł w wieku 70 lat. Uczestnik zmagał się z ciężką chorobą - stwardnieniem zanikowym bocznym.

Pave Maijanen nie żyje. Popularny fiński muzyk i uczestnik Eurowizji zmarł 16 stycznia w wieku 70 lat. W ostatnich latach życia zmagał się z bardzo ciężką chorobą.

Pave Maijanen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmagał się z ciężką chorobą

Pave Maijanen chorował na stwardnienie zanikowe boczne, czyli bardzo poważną chorobę polegającą na uszkodzeniu układu nerwowego, która prowadzi do stopniowej utraty sprawności ruchowej.

Zobacz także:  Stwardnienie zanikowe boczne - choroba, na którą cierpiał Stephen Hawking

Muzyk ujawnił, że zmaga się z SLA we wrześniu zeszłego roku. Lekarze wykryli u niego chorobę jesienią 2018 roku. Po diagnozie zdecydował się zakończyć karierę muzyczną.

Pave Maijanen reprezentował Finlandię na Eurowizji 1992, która odbyła się w Malmo w Szwecji. Uczestnik wystąpił na scenie z utworem „Yamma, yamma”, ale nie osiągnął sukcesu. Fin zajął ostatnie miejsce w konkursie.

Występował w kilku zespołach. Miał na swoim koncie także wiele albumów solowych, w tym płyty „Maijanen” i „Palava sydän”, które pokryły się w Finlandii diamentem. W późniejszych latach produkował również m.in. muzykę do programów telewizyjnych.

Zobacz także:  Liam Reilly nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

RadioZET.pl/escunited.com