Zamknij

Tekst „Weź nie pytaj” odnosi się do polityki? Paweł Domagała ostro komentuje

Redakcja
19.11.2018 11:51
Paweł Domagała
fot. instagram.com/paweldomagala/

Paweł Domagała robi obecnie furorę swoją drugą płytą „1984”, która ukazała się kilka dni temu. Ogromne zainteresowanie muzyką tego popularnego aktora to zasługa przede wszystkim sukcesu singla „Weź nie pytaj”. W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że tekst przeboju nawiązuje do polityki. Paweł Domagała postanowił to skomentować.

„Weź nie pytaj” to piosenka, od której Polacy nie potrafią oderwać się już od kilku miesięcy. Jej ogromny sukces sprawił, że wiele osób zaczęło zastanawiać się nad znaczeniem słów piosenki. Pojawiły się głosy, iż niektóre fragmenty tekstu (m.in. „Wolności ja nie chcę” czy „Nie chcę żyć polityką, kiedy tłumy na mieście”) mają nawiązywać do polityki. Paweł Domagała zdecydował się skomentować całą sprawę m.in. w wywiadzie dla „Wyborczej” i „Dzień Dobry TVN”.

Podczas weekendowej rozmowy w porannym programie TVN aktor i muzyk powiedział, że słowa do hitu „Weź nie pytaj” to najprostszy tekst, jaki w życiu napisał i nie ma w nim nic politycznego.

Zobacz także

— Ta piosenka nie ma w ogóle żadnego podtekstu politycznego. Dla mnie jest to absurdalne. Nawet nie wiem, jak mam się bronić, bo jest to ostatnia rzecz, w którą chciałem być wrzucony. Nie chcę żyć polityką. Bo nie chcę. A to, że nie chcę, to nie znaczy, że się nie interesuję. A to, że się interesuję, to nie znaczy, że mam mówić ludziom, na kogo mają głosować, co sądzić. Nie czuję się kompetentny — stwierdził Paweł Domagała.

O tę samą sprawę artysta został zapytany w trakcie wywiadu z „Wyborczą”. Przyznał, że chce tworzyć muzykę wolną od polityki, ale nie zamierza zachęcać do bycia obojętnym wobec spraw państwowych. Nawiązał także do kontrowersyjnego fragmentu swojego hitu.

 „Weź nie pytaj” nie jest piosenką polityczną, powstała, zanim zaczęły się protesty. „Tłumy na mieście” to impreza, co zresztą jest pokazane w teledysku jeden do jednego — powiedział muzyk i dodał później: — Czy żyję polityką, czy nie, to moja sprawa, ale rzeczywiście — nie chcę nią żyć. Lepiej skupić się na tym, żeby mieć dobre relacje z sąsiadem czy żeby dzieci radziły sobie w szkole.

Nowa płyta i singiel Pawła Domagały

16 listopada ukazała się nowa płyta Pawła Domagały. Album „1984” to drugi krążek w karierze popularnego aktora. Promują go hit „Weź nie pytaj” i najnowszy singiel „Wystarczę ja”, do którego teledysk może pochwalić się już ponad 2 milionami wyświetleń w serwisie YouTube.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,wyborcza.pl/PK