Zamknij

Pearl Jam w Krakowie. Zespół wsparł protesty kobiet w Polsce! [ZDJĘCIA]

Redakcja
04.07.2018 10:18
Pearl Jam
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

We wtorek, 3 lipca, zespół Pearl Jam wystąpił w Krakowie. Podczas koncertu w Tauron Arenie na telebimach pojawiło się logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Rockmani postanowili wesprzeć tym gestem protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

Pearl Jam w Krakowie. Zespół wsparł protesty kobiet w Polsce

Logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiło się na koncercie Pearl Jam, który odbył się we wtorek w Tauron Arena Kraków. Muzycy słyną z komentowania kwestii politycznych i społecznych. Tym razem zdecydowali się wesprzeć protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Przypomnijmy, że demonstracje odbyły się 2 lipca na terenie całego kraju.

Pearl Jam zareagowali na protesty w Polsce już podczas koncertu w Pradze, który odbył się 1 lipca. Wtedy lider zespołu Eddie Vedder zaprezentował na scenie plakat nawołujący do wzięcia udziału w strajku kobiet.

Grupa Pearl Jam to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji ostatnich kilkudziesięciu lat. Zespół wydał 10 studyjnych albumów, które rozeszły się w ponad 60 milionach egzemplarzach na całym świecie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK