Zamknij

Pearl Jam udostępnił prawie 200 koncertów za darmo. To ponad 5 tysięcy nowych utworów do słuchania

11.05.2021 15:08
Eddie Vedder z Pearl Jam
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Pearl Jam po raz kolejny z historycznym wyczynem – legendarna grupa udostępniła w serwisach cyfrowych 186 koncertów, co daje 5404 nowych utworów do odsłuchania.

Pearl Jam po raz kolejny zaskoczył swoich fanów. Muzycy podzielili się ze słuchaczami materiałem z aż 186 koncertów. Nagrania są dostępne w formie cyfrowej na specjalnej platformie.

Pearl Jam udostępnił prawie 200 koncertów za darmo

Dwie dekady niezapomnianych koncertów, materiał poszukiwany na bootlegach przez fanów od dawna – udostępnione przez Pearl Jam nagrania pochodzą z występów z lat 2000, 2003, 2008 i 2013. Niespodzianka ucieszy nie tylko wieloletnich fanów, ale też nowe pokolenia słuchaczy.

Pearl Jam uruchomił też koncertowy hub w sieci, dostępny pod adresem deep.pearljam.com. W tym miejscu fani mogą wyszukiwać koncerty po kategoriach, jak również posłuchać playlist ułożonych przez innych wielbicieli grupy.

Pearl Jam z wyjątkową niespodzianką dla fanów

Odpowiadając na liczne prośby fanów, zespół uruchomił też Custom Setlist Generator. Zazwyczaj to Eddie Vedder odpowiada za układanie setlisty, więc wreszcie to słuchacze mogą wciąć sprawy w swoje ręce. Wpisując imię i datę urodzenia, można otrzymać osobistą playlistę z odręczną notką od Eddie’ego. 

Ostatni album Pearl Jam pochodzi z marca 2020 roku. Płyta "Gigaton" to jedenasty materiał studyjny wydany przez zespół, muzycy powrócili z nowym krążkiem po siedmiu latach. Okładkę albumu wykonał fotograf Paul Nicklen, a trasa promująca wydawnictwo została przełożona z powodu pandemii koronawirusa.