Zamknij

Pectus & Kasia Popowska — "Najlepiej być w podróży". Poniedziałkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
17.06.2019 11:13
Pectus Kasia Popowska Najlepiej być w podróży nowy singiel premiera w Radiu ZET
fot. mat. prasowe / M.Paprocka - Szczepanik

Tomasz Szczepanik z grupy Pectus i wokalistka Kasia Popowska pojawią się po godz. 13:00 w Radiu ZET, gdzie odbędzie się premiera ich singla „Najlepiej być w podróży”. Piosenka to pierwsza zapowiedź nowej płyty zespołu Pectus.

„Najlepiej być w podróży” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album z premierowymi utworami zespołu Pectus. Ta jubileuszowa płyta, z gośćmi specjalnymi, zostanie wydana z końcem tego roku z okazji przypadającego w 2020 roku 15-lecia zespołu. W zapowiadającej wydawnictwo piosence „Najlepiej być w podróży”, w duecie z wokalistą zaśpiewała Kasia Popowska.

 „Najlepiej być w podróży” to pierwsza piosenka z jubileuszowego albumu, który napisałem w drodze na Teneryfę. Ponadczasowy tekst Wojciecha Młynarskiego, o poszukiwaniu lepszego, dodaje skrzydeł. Natomiast głos Kasi Popowskiej pięknie oddaje zwiewność kompozycji. Myślę, że ta piosenka jest tak naprawdę pytaniem do słuchacza czy „Najlepiej jest w podróży”. Czy, gdy już odnajdziemy sens, potrafimy go docenić? — tak o pierwszym singlu mówi Tomek Szczepanik, wokalista i lider zespołu Pectus.

Pectus
fot. mat. prasowe

Wszystkie znajdujące się na płycie piosenki powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Zostały znalezione w archiwach, muzeach. Są absolutnie ponadczasowe, świetnie wkomponowują się we współczesne aranżacje i mimo upływu lat teksty brzmią bardzo aktualnie. Wśród gości na płycie znajdą się m.in. Kayah, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK