Zamknij

Perfect i Andrzej Piaseczny zakończyli tegoroczną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury

Redakcja
26.02.2018 12:59
Perfect Krynica Źródłem Kultury
fot. Grzegorz Korzec

Zaśnieżona Krynica po raz ostatni w tym roku gościła największe gwiazdy polskiej muzyki. W Pijalni Głównej zagrał Perfect, a dzień później - Andrzej Piaseczny. Radio ZET było wyłącznym radiowym patronem medialnym cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Piątkowy koncert rozpoczął się od zmagań trzech finalistów Festiwalu Supportów. O pierwszą nagrodę w wysokości 40 000 złotych walczyli ze sobą Edyta Górecka, LET – Live Electro Therapy oraz Seven on Seven. Każdy z zespołów zaprezentował się w 15-minutowym repertuarze, a następnie został oceniony przez jury oraz internautów.

Krótko po godzinie 20:00, tuż po finałowych koncertach Festiwalu Supportów, na scenie pojawił się Grzegorz Markowski oraz towarzyszący mu muzycy. To jeden nielicznych polskich zespołów, który mimo kilku dekad scenicznego stażu, wciąż trzyma formę i klasę. Przez przeszło czterdzieści lat zespół wychował już kilka pokoleń wiernych fanów.

Podczas koncertu zabrzmiały takie przeboje jak "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", czy "Niewiele Ci mogę dać”. Na liście znalazły się jeszcze między innymi "Pepe wróć", które stało się pokazem umiejętności obu gitarzystów - Dariusza Kozakiewicza i Jacka Krzaklewskiego, czy "Idź precz”, a także instrumentalny utwór M.U.S.K.K. z płyty „Muzyka”. Koncert zamknęły "Autobiografia", "Ale wkoło jest wesoło", "Chcemy być sobą" i "Niepokonani" oraz owacje publiczności. Tuż po koncercie Perfectu zostały ogłoszone wyniki Festiwalu Supportów - jego zwycięzcą została Edyta Górecka.

Perfect Krynica Źródłem Kultury
fot. Grzegorz Korzec

Jako ostatni artysta tego cyklu, w sobotę, na scenie Pijalni Głównej wystąpił Andrzej Piaseczny. Pod swoim nazwiskiem wydał 12 albumów, które przyniosły mu dwie podwójne platyny, sześć pojedynczych oraz dwa tytuły złotej płyty. Po instrumentalnym wstępie, zabrzmiała kompozycja Seweryna Krajewskiego „Rysowane tobie”, a tuż po niej tytułowy utwór z ostatniej płyty „My (o mnie, o tobie, o nas)”. Publiczność bawiła się również przy filmowym przeboju „Śniadanie do łóżka”, czy „Chodź, przytul, przebacz”, aby już za chwilę przypomnieć sobie jeden z największych hitów zespołu Mafia - „Noc za ścianą”. Nie zabrakło takich znanych utworów jak „W świetle dnia”, „Więcej chcę”, czy „Prawie do nieba”. Na scenie pojawił się również jeden z podopiecznych drużyny Andrzeja Piasecznego z The Voice of Poland - Michał Szczygieł. Na zakończenie publiczność usłyszała między innymi nastrojowe „Imię deszczu”.

Andrzej Piaseczny Krynica Źródłem Kultury
fot. Konrad Obidziński

Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Krynica Źródłem Kultury.

Organizatorami cyklu byli Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto, zaś sponsorami Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów można znaleźć na krynicazrodlemkultury.pl.

Andrzej Piaseczny Krynica Źródłem Kultury
fot. Konrad Obidziński