Zamknij

Perfect kończy działalność. Zespół pożegnał się z fanami: "Wszystko musi mieć swój koniec"

25.05.2021 10:30
Perfect
fot. Wojciech Olkusnik/East News

To koniec zespołu Perfect. Grupa opublikowała oficjalny komunikat, gdzie poinformowała o zakończeniu działalności. Jak piszą członkowie, decyzja jest spowodowana niedawnym oświadczeniem Grzegorza Markowskiego, który z powodu problemów zdrowotnych zrezygnował z koncertów Perfectu. "Wszystko musi mieć jednak swój koniec" – napisali muzycy.

Perfect kończy działalność. Zespół wydał oficjalne oświadczenie, w którym pożegnał się z fanami po 40 latach grania na scenie. W poruszającym wpisie muzycy nawiązali także do niedawnego komunikatu Grzegorza Markowskiego, który odszedł z zespołu przez problemy zdrowotne.

Perfect w pożegnalnym wywiadzie dla Radia ZET. Zespół żegna się singlem „Głos” [WIDEO]

Perfect kończy działalność. Zespół pożegnał się z fanami

Koniec zespołu Perfect. Członkowie legendarnej polskiej grupy podjęli decyzję o zakończeniu działalności. Zaplanowana trasa koncertowa z okazji 40 lat Perfectu nie dojdzie do skutku, choć muzycy początkowo planowali występować bez Grzegorza Markowskiego. W najnowszym oświadczeniu pożegnali się jednak z fanami.

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze – napisali Jacek Krzaklewski. Dariusz Kozakiewicz i Piotr Urbanek.

W kwietniu Grzegorz Markowski poinformował, że w związku z problemami zdrowotnymi nie będzie mógł koncertować w ramach pożegnalnej trasy Perfectu.

Patrycja Markowska o stanie zdrowia ojca. Lider Perfectu kończy karierę?

Historia zespołu Perfect

Perfect został założony w 1977 roku. Dziś zespół jest uznawany za jedną z największych legend polskiego rocka. Grupa wydała łącznie dziewięć albumów studyjnych.

Ostatnia płyta „Muzyka” ukazała się w 2016 roku i była zbiorem akustycznie nagranych utworów. Do największych hitów Perfectu należą utwory „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” I „Kołysanka dla nieznajomej”.