Zamknij

Perkusista Queen skrytykował kandydata do roli w "Bohemian Rhapsody". "Wypadłby do d*py"

Joanna Chojnacka
07.12.2021 15:21
Remi Malek/Bohemian Rhapsody
fot. Photo Credit: Nick Delaney/Everett Collection/East News

Roger Taylor, perkusista Queen skrytykował kandydata do roli Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody". Muzyk twierdzi, że wypadłby bardzo źle.

"Bohemian Rhapsody" to fabularyzowana biografia legendarnej grupy rockowej Queen. Film skupia się na postaci lidera formacji - Freddiem Mercurym, który zmarł w 1991 roku z powodu grzybiczego zapalenia płuc nabytego w związku z osłabieniem odporności wywołanym AIDS. Ze względu na 30-lecie śmierci wokalisty, o filmie znów zrobiło się głośno.

Roger Taylor skrytykował kandydata do roli w "Bohemian Rhapsody"

Produkcja z tej okazji została wyemitowana między innymi w Telewizji Polskiej, gdzie po filmie zorganizowano głośną debatę. W dyskusji padły oburzające stwierdzenia jak np. teza, że biseksualizm Mercurego był początkiem jego upadku lub opinia, że Freddie nie obnosił się ze swoją tożsamością seksualną, a jego wrażliwości mogłyby uczyć się obecni przedstawiciele LGBT.

"Bohemian Rhapsody" w 2019 roku zdobył cztery Oscary. Wśród nagrodzonych pojawił się Remi Malek, który opuścił galę ze statuetką za najlepszego aktora pierwszoplanowego. Jednak do roli Freddiego Mercury'ego w filmie brano pod uwagę również innych mężczyzn.

Roger Taylor ostro o komiku, który miał zagrać Freddiego w "Bohemian Rhapsody"

Zanim obsadzono w roli Remiego Malka, twórcy filmu rozważali kandydaturę komika Sachy Barona Cohena. Roger Taylor, perkusista Queen w wywiadzie dla "Classic Rock" wyznał, że cieszy się, iż zadanie wcielenia się w postać Freddiego ostatecznie przypadło amerykańskiemu aktorowi egipskiego pochodzenia.

Taylor nie przebierał w słowach, wprost powiedział, że Cohen nie poradziłby sobie dobrze z zadaniem.

Myślę, że wypadłby kompletnie do d*py. Sacha jest arogancki, to wszystko. Jest też za wysoki. Obejrzałem jego pięć ostatnich filmów i doszedłem do wniosku, że nie jest za dobrym aktorem. Jest absolutnie genialnym komikiem. W tym jest świetny.

Zdanie Taylora jest podobne do tego, które wygłosił kilka lat temu Brian May. W wywiadzie gitarzysta przyznał, że Cohen w roli Freddiego byłby "katastrofą".