Zamknij

Perkusista The Rolling Stones nie pojedzie w trasę z zespołem. Muzyk musi zadbać o swoje zdrowie

05.08.2021 13:48
Charie Watts
fot. Rex Features/East News

Charlie Watts nie będzie koncertował z grupą Rolling Stones w Stanach Zjednoczonych. Perkusista dochodzi do siebie po zabiegu i nie pojawi się na tourne.

Charlie Watts z grupy The Rolling Stones nie dołączy do swoich kolegów podczas nadchodzącej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Stęsknieni fani będą musieli poczekać na występ perkusisty jeszcze jakiś czas. Muzyk musi dojść do siebie po niedawnym zabiegu medycznym.

Charlie Watts nie pojedzie w trasę po USA z The Rolling Stones

Jak donosi Pitchfork, grupa The Rolling Stones oświadczyła, że Charlie Watts zostanie w domu, kiedy cała reszta muzyków uda się w trasę koncertową po USA. Perkusista przeszedł niedawno medyczny zabieg, którego szczegółów nie ujawniono. Zespół uspokaja fanów, że procedura w stu procentach się udała, jednak Watts nie może sobie pozwolić na tak duży wysiłek, jakim jest regularne koncertowanie.

Miejsce perkusisty zajmie Steve Jordan, członek projektu The X-Pensive Winos, w którym udziela się Keith Richards.

Perkusista The Rolling Stones nie jedzie w trasę z zespołem. Musi odpoczywać po zabiegu

Jak czytamy w oświadczeniu:

Charlie przeszedł pewną procedurę medyczną, która zakończyła się sukcesem, jednak w tym tygodniu jego lekarze doszli do wniosku, że teraz potrzebuje odpoczynku i czasu na regenerację. Ponieważ próby do występów zaczynają się za kilka tygodni, jesteśmy trochę rozczarowani, jednak uczciwie przyznajemy, że nikt nie był w stanie tego przewidzieć.

Watts jest członkiem The Rolling Stones od początku jego powstania. Zasiada za bębnami grupy od 1962 roku. W czerwcu skończył 80 lat.

Jak cytuje perkusistę NME:

Ciężko pracuję, aby być w pełni sprawnym na scenie, jednak dzisiaj zastosuję się do rad lekarzy i uszanuję fakt, że zajmie mi to więcej czasu. Po wszystkich cierpieniach naszych fanów spowodowanych pandemią naprawdę nie chcę, aby wielu fanów Rolling Stones było rozczarowanych kolejną zmianą dat, czy odwołaniem koncertów. Dlatego poprosiłem naszego przyjaciela Steve'a Jordana o zastępstwo.

Trasa koncertowa Stonesów "No Filter" potrwa od końca września do 20 listopada 2021 roku. Tourne rozpocznie się w St Louis w Missouri, a zakończy w Austin w Teksasie.

Jak twierdzi Steve Jordan:

To absolutny zaszczyt i przywilej zostać dublerem Charliego i nie mogę się doczekać prób z Mickiem, Keithem i Ronniem. Jednak nikt nie będzie bardziej szczęśliwy niż ja, gdy tylko Charlie powie, że jest gotowy znowu usiąść za bębnami.