Zamknij

Perry Botkin Jr. nie żyje. Kompozytor i zdobywca nagrody Grammy miał 83 lata

26.01.2021 10:53
Znicz
fot. shutterstock.com

Perry Botkin Jr. nie żyje. Amerykański kompozytor, producent i aranżer zmarł w wieku 83 lat. W 1971 roku był nominowany do Oscara, a kilka lat później otrzymał prestiżową nagrodę Grammy za utwór „Nadia’s Theme”.

Perry Botkin Jr. nie żyje. Amerykański kompozytor i zdobywca nagrody Grammy zmarł 18 stycznia w wieku 83 lat.

Perry Botkin Jr. nie żyje. Kompozytor i zdobywca nagrody Grammy miał 83 lata

Perry Botkin Jr. zmarł w Providence Saint Joseph Medical Center w Burbank. Przyczyna śmierci muzyka nie została ujawniona.

W trakcie trwającej ponad czterdzieści lat kariery artysta stworzył muzykę do wielu programów telewizyjnych i seriali, m.in. „Shirley”, „Adam's Rib”, „The Smothers Brothers Show” czy „Quark”. Współpracował z najsłynniejszymi gwiazdami, m.in. Barbrą Streisand, Peggy Lee, The Ronettes czy The Sumpremes.

Zobacz także: Andrzej Bieniasz nie żyje. Lider zespołu Pudelsi zmarł w wieku 66 lat

Najsłynniejszy dziełem Perry’ego Botkina Jr. jest utwór „Nadia’s Theme”, za który otrzymał w 1977 roku nagrodę Grammy. Powstał na potrzeby „Szkoła kowbojów”, ale ogromną popularność zyskał w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich 1976, kiedy został powiązany z wybitną rumuńską gimnastyczką, Nadią Comaneci.

W 1971 roku Perry Botkin Jr. otrzymał nominację do prestiżowego Oscara za tytułowy utwór z filmu „Szkoła kowbojów”.

W ostatnich latach jego muzykę można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do głośnego filmu „Baby Driver” z Anselem Elgortem, Jonem Hammem i Kevinem Spacey.

Zobacz także: Jonas Gwangwa nie żyje. Legendarny muzyk jazzowy i aktywista miał 83 lata

RadioZET.pl/hollywoodreporter.com