Zamknij

Peter Green nie żyje. Wybitny gitarzysta i współzałożyciel Fleetwood Mac miał 73 lata

27.07.2020 08:43
Peter Green Fleetwood Mac
fot. Rex Features/East News

Peter Green nie żyje. Słynny gitarzysta i współtwórca kultowego rockowego zespołu Fleetwood Mac zmarł w wieku 73 lat.

Peter Green nie żyje. Ceniony gitarzysta, autor tekstów i współzałożyciel zespołu Fleetwood Mac zmarł w sobotę w Londynie.

O śmierci słynnego muzyka poinformowała Swan Turton, kancelaria prawnicza, która reprezentuje rodzinę artysty. Jak czytamy w oświadczeniu, Peter Green miał umrzeć „spokojnie we śnie”.

Peter Green nie żyje. Gitarzysta i współzałożyciel Fleetwood Mac zmarł w wieku 73 lat

Peter Green zmarł w wieku 73 lat. Mimo oficjalnego komunikatu w mediach dokładna przyczyna śmierci założyciela Fleetwood Mac nie została ujawniona.

Urodzony w 1946 roku blues rockowy artysta był uznawany za jednego z najlepszych brytyjskich gitarzystów. Fleetwood Mac założył w 1967 roku wraz z Mickiem Fleetwoodem, Johnem McVie i Jeremym Spencerem.

Green opuścił jednak zespół już na początku lat siedemdziesiątych, kiedy zaczął mieć problemy z narkotykami i zdrowiem psychicznym. Przebywał nawet w kilku szpitalach psychiatrycznych. Lekarze podejrzewali u niego schizofrenię, więc przeszedł terapię elektrowstrząsami.

Po graniu w Fleetwood Mac Peter Green skupił się przede wszystkim na karierze solowej. Za swoje zasługi w kultowym zespole trafił wraz z pozostałymi członkami do Rock and Roll Hall of Fame, prestiżowej galerii z wyłącznie największymi gwiazdami muzyki. Artysta został wyróżniony także przez Rolling Stone, Słynny magazyn umieścił Peter Greena na liście 100 najwybitniejszych gitarzystów w historii.