Zamknij

Phil Collins oświadczył, że trasa Genesis zaplanowana na 2021 rok będzie ich ostatnią. Muzyk choruje

20.09.2021 11:25
Phil Collins
fot. Caballero/SouthBeach/SIPA/SIPA/East News

Phil Collins rozpoczyna wyczekiwaną przez fanów trasę koncertową z grupą Genesis. Występy zespołu będą ostatnimi w takim składzie.

Phill Collins wraz z grupą Genesis rozpocznie dzisiaj (20 września) ostatnią wspólną trasę koncertową. Muzycy połączyli siły, aby zagrać serię wyjątkowych występów, jednak ich reunion nie potrwa długo. Collins ogłosił, że to ostatnie tourne Genesis w takim składzie.

Phil Collins na ostatniej trasie koncertowej z Genesis

Tony Banks, Mike Rutherford i Phil Collins poinformowali na początku 2020 roku, że spotkają się ponownie na trasie "The Last Domino". To niezwykła gratka dla fanów Genesis. Trio nie grało razem od 2017 roku. Do zespołu na scenie dołącza Nic Collins oraz Daryl Stuermer.

Trasa w Wielkiej Brytanii została pierwotnie zaplanowana na listopad i grudzień 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa przekładano daty na kwiecień, a potem na wrzesień. Przed wyruszeniem na wyczekiwane przez fanów Genesis koncerty, Phil Collins potwierdził, że będą one ostatnimi w historii zespołu.

Genesis na ostatnich koncertach w historii. Phil Collins ma problemy ze zdrowiem

W najnowszym wywiadzie dla "Mojo" Collins wyznał, że "Ta angielska i amerykańska trasa mu wystarczy". Wszystko przez jego stan zdrowia.

Phil Collins walczy ze swoimi dolegliwościami, które utrudniają, a czasem nawet uniemożliwia mu występowanie już od lat. Muzyk cierpi na uszkodzenie nerwów, które nastąpiło w wyniku urazu kręgosłupa w 2007 roku. Wówczas artysta nabawił się poważnych problemów - ucierpiały kręgi w górnej części jego szyi.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZet.pl/Mojo/NME