Zamknij

Phil Collins wkrótce zakończy karierę? Czuje się coraz gorzej i nie jest w stanie grać

13.09.2021 14:39
Phil Collins
fot. Rex Features/East News

Phil Collins ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Czy to oznacza, że wkrótce zakończy karierę? W najnowszym wywiadzie gwiazdor zespołu Genesis wyznał, że nie jest już w stanie normalnie grać na perkusji. 70-letni artysta ma kłopoty z utrzymaniem pałek perkusyjnych.

Phil Collins to muzyczna legenda, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynny piosenkarz i multiinstrumentalista zmaga się jednak w ostatnich latach z coraz poważniejszymi problemami zdrowotnymi.

Kłopoty są na tyle poważne, że Collins nie jest już w stanie grać na perkusji. W rozmowie z BBC gwiazdor Genesis szczerze ujawnił, że pogarszające się zdrowie uniemożliwia mu normalne występowanie na scenie. Czy to koniec jego kariery?

Zobacz także: Odeszli, gdy byli u progu sławy. Te gwiazdy muzyki przedawkowały narkotyki [ZDJĘCIA]

Phil Collins czuje się coraz gorzej. Pogarsza się stan zdrowia muzyka Genesis

Phil Collins udzielił ostatnio wywiadu dla BBC, w którym postanowił szczerze opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych. Od wielu lat 70-letni Brytyjczyk zmaga się z różnymi dolegliwościami – choruje na cukrzycę, przeszedł też operacje szyi i kręgosłupa, po których ma poważne kłopoty z poruszaniem się.

W 2017 roku trafił do szpitala po upadku w pokoju hotelowym. Uderzył głową w krzesło i musiał mieć założone szwy. Obecnie artysta korzysta z laski do chodzenia i jeździ na wózku inwalidzkim, a podczas koncertów siedzi w jednym miejscu.

Od dłuższego czasu Phil Collins ma problemy z grą na perkusji. W najnowszej rozmowie z BBC wyjawił, że nie jest już nawet w stanie utrzymać w dłoniach pałek perkusyjnych. Nie kryje, iż czuje frustrację.

Mam trochę kłopotów związanych z moją niesprawnością, co jest bardzo frustrujące, ponieważ tak bardzo chciałbym zagrać ze swoim synem – wyznał Collins.

Phil Collins zakończy wkrótce karierę?

W trakcie wywiadu Phil Collins nawiązał także do swojej koncertowej przyszłości. 70-latek nie ukrywa, że przez zły stan zdrowia nadchodzące koncerty z Genesis mogą być jego ostatnimi.

Mówiąc za siebie, nie wiem, czy chcę jeszcze ruszać w trasę – stwierdził.

Pod koniec września zespół Genesis ruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Koncerty potrwają do grudnia, a na scenie pojawią się Phil Collins, Mike Rutherford, Tony Banks, a także basista Daryl Stuermer i 20-letni perkusista Nic Collins, prywatnie syn Phila.