Zamknij

Phil Naro nie żyje. Wokalista rockowej grupy Talas miał 63 lata

04.05.2021 10:50
Mikrofon
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Phil Naro nie żyje. 63-letni wokalista dał się poznać fanom jako głos kilku hardrockowych formacji. Muzyk udzielał się między innymi w grupie Talas.

Phil Naro nie żyje. Phillip Sampognaro był znany jako wokalista, autor tekstów, producent muzyczny oraz gitarzysta. Przez lata udzielał się w rockowych składach takich jak Talas, Chain Reaction czy Coney Hatch. Muzyk otrzymał także nagrodę Daytime Emmy Awards.

Phil Naro nie żyje

Wiadomość o śmierci Naro potwierdziła jego rodzina oraz koledzy z byłego zespołu. Muzyk miał 63 lata i chorował na raka.

Artystę pożegnał między innymi Billy Sheehan znany ze współpracy z grupami takimi jak UFO czy Mr. Big. Muzyk występował także z zespołami Davida Lee Rotha czy Seve'a Vaia.

"Był jedną z najwspanialszych istot ludzkich, jakie kiedykolwiek znałem. Jestem głęboko zasmucony wieściami o jego śmierci. Toczył dzielnie bitwę do samego końca i inspirował wszystkich, którzy go znali, do myślenia pozytywnie i walki wbrew wszelkim przeszkodom" - pisze Sheehan.

Phil Naro nie żyje. Bliscy żegnają wokalistę

O śmierci wokalisty poinformował również jego menadżer, Bruce Pilato, który zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie rodziny muzyka.

"Z wielkim smutkiem musimy ogłosić światu śmierć naszego syna, ojca, przyjaciela i muzyka Phillipa Sampognaro znanego jako Phi Naro. Phil stoczył mężną walkę z rakiem, która trwała od kilku lat. Opuścił nas zeszłej nocy otoczony przez rodzinę i najbliższych przyjaciół" - czytamy.

Naro przeszedł operację usunięcia złośliwego guza szyi w 2013 roku. Po zabiegu przeszedł wiele terapii, które były wówczas skuteczne. W 2020 roku w wywiadzie przyznał, że znowu ma raka i przyjmuje chemioterapię. Zmarł 3 maja 2021 roku.

Zobacz też: Dance Dance Dance: wypadek na scenie. "To było szokujące i paraliżujące dla wszystkich" [WIDEO] 

RadioZET.pl/loudwire.com