Zamknij

Philippe Zdar nie żyje. Tragiczna śmierć znanego francuskiego DJ-a

Piotr Krajewski
21.06.2019 09:40
Philippe Zdar nie żyje tragiczna śmierć znanego francuskiego DJ-a
fot. Youtube screen

Philippe Zdar nie żyje. Znany francuski DJ, członek duetu Cassius, zginął w wyniku tragicznego upadku. W środę muzyk spadł z wysokiego piętra jednego z budynków w Paryżu. Miał 52 lata.

Philippe Zdar nie żyje. Tragiczna śmierć DJ-a z Francji

Nie żyje DJ Philippe Zdar, który był członkiem znanego muzycznego duetu Cassius. W środę artysta wypadł z okna na wysokim piętrze budynku w Paryżu. 52-latek zmarł w wyniku upadku z dużej wysokości.

Jak podają zagraniczne media, DJ Philippe Zdar miał przypadkowo spaść z wysokiego piętra. Policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie i bada szczegółowe okoliczności tragicznej śmierci Francuza. Służby wykluczyły jednak samobójstwo.

Philippe Zdar był cenionym w branży DJ-em i producentem muzycznym. Współpracował z wielkimi gwiazdami, m.in. Pharrellem Williamsem, Kanye Westem, Cat Power, Beastie Boys czy Franz Ferdinand. W 2010 roku otrzymał prestiżową nagrodę Grammy za wyprodukowanie najlepszego albumu z muzyką alternatywną — „Wolfgang Amadeus Phoenix” zespołu Phoenix.

Od 1988 roku współtworzył razem z Boom Bass (Hubert Blanc-Francard) muzyczny duet Cassius. Grupa wydała łącznie pięć albumów. Ostatnia płyta „Dreems” ukazała się 21 czerwca 2019 roku. Zdar zmarł na dwa dni przed jej premierą.

Tragiczna śmierć Philippe’a Zdara wstrząsnęła innymi muzykami. Poruszające wiadomości w mediach społecznościowych opublikowali m.in. Calvin Harris, David Guetta, Alex Kapranos z Franz Ferdinand i Mark Ronson.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK