Zamknij

Phillip Blackwell skazany na dożywocie. Uczestnik "X Factora" seryjnym gwałcicielem

30.07.2020 13:58
Phillip Blackwell
fot. X Factor ITV

Phillip Blackwell, uczestnik „X Factora”, skazany na dożywocie. 56-latek okazał się seryjnym gwałcicielem, który zgwałcił kilka kobiet. Mężczyzna został rozpoznany przez jedną z ofiar po występie w talent show.

Phillip Blackwell był uczestnikiem piątej edycji brytyjskiegoX Factora w 2008 roku. Mężczyzna zasłynął jednak nie ze swojego wielkiego talentu wokalnego, a bardzo nieudanego występu, zdaniem niektórych jednego z najgorszych w historii programu.

Po udziale w programie zaczęły wychodzić na jaw szokujące informacje na jego temat. Phillip Blackwell okazał się seryjnym gwałcicielem. Sąd zdecydował, że mężczyzna spędzi resztę życia za kratkami.

X Factor: skandal w programie. Jurorzy znęcali się nad uczestniczką?

Phillip Blackwell skazany na dożywocie. Uczestnik X Factora seryjnym gwałcicielem

Phillip Blackwell popełniał przestępstwa seksualne przez 22 lata, gwałcąc w tym czasie dziewięć kobiet — poinformowało BBC. Mężczyzna krzywdził kobiety od lat dziewięćdziesiątych, kiedy dopuścił się pierwszego gwałtu. Po raz ostatni zaatakował w 2019 roku.

Jak informuje BBC, uczestnik „X Factora” atakował młode kobiety z zaskoczenia, używając przy tym specjalnego „zestawu”. Był zawsze wyposażony w kominiarkę, taśmę i kamerę, którą nagrywał ofiary. Przed atakiem śledził je swoim samochodem. Niektóre z nich odurzał także alkoholem.

Blackwell został rozpoznany przez jedną z ofiar, która zobaczyła jego występ w talent show. Po przeprowadzonym śledztwie Brytyjczyk przyznał się do 31 przestępstw na tle seksualnym i został skazany na dożywocie. Prowadzący rozprawę sędzia przyznał, że mężczyzna jest „jedną z najniebezpieczniejszych osób, jakie spotkał w trakcie swojej pracy w sądzie”.

RadioZET.pl/bbc.com