Zamknij

Piątkowa premiera w Radiu ZET: Years & Years, MNEK — „Valentino”

Redakcja
15.02.2019 12:58
Piątkowa premiera w Radiu ZET: Years & Years, MNEK — „Valentino”
fot. mat. prasowe

Już po godz. 18:00 słuchacze Radia ZET usłyszą premierowo utwór „Valentino”, który stworzyli Years & Years oraz MNEK.

Years & Years przyjaźnią się z MNEKiem od dawna, kwestią czasu było więc, kiedy wykonawcy spotkają się w studio. „Valentino”, przygotowany specjalnie z myślą o 14 lutego, to zainspirowany flamenco utwór opowiadający o wszystkich partnerach, którzy w przeszłości namieszali w życiu artystów. Piosenka powstała w zeszłym roku, a gdy Yearsi kilka razy zagrali ją na swoich koncertach, utwór wywołał niemały entuzjazm.

MNEK i ja chcieliśmy napisać piosenkę o wszystkich łajdakach, którzy porządnie namieszali nam w życiach w przeszłości. Jestem prawdziwym szczęściarzem, że mam takiego przyjaciela jak Uzo. Mogę z nim pogadać o sprawach sercowych. Kiedy spotkaliśmy się w studiu, było tak, jakbyśmy byli po prostu na przyjacielskim wyjściu. Znamy się już jakiś czas, a wciąż nie mogę wyjść z podziwu nad jego talentem. Mam nadzieję, że każdy, bez względu na orientację seksualną, będzie mógł utożsamić się z tekstem tej piosenki. Każdy z nas trafił kiedyś na jakiegoś Valentino! Jestem również niezwykle dumny z tego, jak bardzo gejowska jest ta piosenka. Dwóch chłopaków śpiewających o kolejnym chłopaku to wciąż rozczarowująco rzadkie zjawisko w muzyce, dlatego radość jest tym bardziej tak duża — mówi Olly Alexander.

MNEK dodaje: — Olly stał się moim bardzo dobrym przyjacielem, dlatego cały proces pracy nad kawałkiem był wyjątkowo miły. Parę dni temu dostałem od niego smsa: „Musimy wydać ten kawałek na Walentynki!”. I oto on — „Valentino”!

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK