Zamknij

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Bantu & Jonas Blue, Rita Ora, Kortez i Imagine Dragons

Redakcja
21.09.2018 14:58
premiery w Radiu ZET
fot. mat.prasowe

Cztery nowe utwory na antenie Radia ZET już w piątek 21 września! Po godzinie 15.00 zaprezentujemy "Roll with Me" nigeryjskiej grupy Bantu. W kolejnej godzinie usłyszycie premierę nowego singla Rity Ory, zapowiadającego jej nadchodzący album. Następnie polski akcent: Kortez z piosenką "Hej wy". A po 20.00 utwór Imagine Dragons, stworzony specjalnie do filmu "Ralph Demolka w internecie". Bądźcie z nami!

Po godzinie 15.00 - Bantu & Jonas Blue feat. Zie Zie & Shungudzo - "Roll with Me"

BANTU to brzmienie Lagos. Tak mówią o sobie pytani przez dziennikarzy członkowie grupy łączącej muzykę z innymi działaniami artystycznymi na rzecz pokoju w Afryce i na świecie.
Nigeryjski zespół działa od końca lat 90., swoją nazwę tłumaczy jako skrót od słów Brotherhood Alliance Navigating Towards Unity (Braterstwo żeglujące w Kierunku Zjednoczenia).

Bantu Jonas Blue Roll with Me

Na jego czele stoją dziś urocza Omawumi (omawumi), Johnny Drille (dżony dril), i najbardziej doświadczony Bright Chimezie (czimezi).
Do brzmienia Lagos dołączył czołowy brytyjski DJ, chluba Londynu, JONAS BLUE, który nakręcony sukcesem „Rise” z młodymi amerykańskimi wokalistami Jack & Jack postanowił zmierzyć się z czymś zupełnie nowym w swojej karierze, czyli z muzyką inspirowaną afrykańskim folklorem. I sprawić, żeby było to naprawdę przebojowe i dobre.
Już po 15.00 sprawdzimy, jak im to wyszło.

Po godzinie 16.00: Rita Ora - "Let You Love Me"

Rita Ora to wokalistka dobrze znana słuchaczom RadiaZET. Teraz gwiazda wraca z nowym albumem - "Phoenix", który ukaże się już 23 listopada 2018 roku, a jego zapowiedzą jest singiel "Let You Love Me".

"Album jest owocem prawdziwej miłości i bardzo mi zależało na tym, aby wszystko na nim było zrobione tak, jak sobie wymarzyłam"  – mówi Rita Ora.

Rita Ora - PHOENIX - album cover

Rita Ora odbyła właśnie wspaniałą trasę koncertową, doczekała się wielkiego przeboju ("Your Song"), zaś liczba odsłuchów jej piosenek w streamingu przekroczyła 1,3 mld! Miała okazję nagrać singla z Aviciim ("Lonely Together") oraz współpracować z Liamem Paynem w utworze "For You", który znalazł się na ścieżce do "Nowego oblicza Greya". Należy też wspomnieć o hymnie kobiet "Girls" nagranym z Cardi B, Bebe Rexhą i Charli XCX. Wszystkie wymienione przeboje z ostatnich miesięcy znajdą się na zapowiedzianej na listopad płycie "Phoenix".

Po godzinie 17.00: Kortez - "Hej wy"

"Hej wy!" to kawałek pochodzący z opublikowanej właśnie EP-ki Korteza "Mini dom". Na tym siedmioutworowym wydawnictwie, które jest suplementem do ubiegłorocznej dużej płyty "Mój dom", znalazły się - obok "Hej wy" - najnowsze piosenki Korteza, które trafiły do filmu (utwór "Stare drzewa" do filmu "Kamerdyner" Filipa Bajona) lub z powodzeniem artysta wykonuje podczas występów na trwającej trasie koncertowej.

Kortez Mini dom

Z kilkudziesięciu piosenek, które Kortez skomponował na "Mój dom", nagranych zostało piętnaście. Dziewięć trafiło na drugi album, pięć na EPki, a jedna "Hej wy" czekała ponad rok by promować tegoroczną jesienną trasę.

"Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na "Mój dom". Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór "Boję się", którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu" - mówi Paweł Jóźwicki.

21.09.2018 r. ukazuje się "Mini Dom", który jest zbiorem siedmiu piosenek. Na płycie znajdzie się również utwór "Stare drzewa" z filmu "Kamerdyner" oraz piosenka "Hej wy" promująca jesienną trasę koncertową.

Po godzinie 20.00: Imagine Dragons - "Zero"

Utwór "Zero" Imagine Dragons powstał do filmu "Ralph Demolka w internecie". Za reżyserię dzieła odpowiadają Rich Moore oraz Phil Johnston. Twórcy są niezwykle zadowoleni ze współpracy z Imagine Dragons. –

"Zero" w napisach końcowych to dość odważny wybór. W kawałku słyszymy słowa kogoś, kto wątpi w swoją wartość, kto całe dobre samopoczucie opiera na relacji z jedną osobą. Gdy ta przyjaźń jest zagrożona, pojawia się mnóstwo lęków" – mówi Moore.

"Dzięki kawałkowi Imagine Dragons wiemy, że nie jesteśmy sami. Zespół wykonał świetną robotę. Idealnie wpasowali się w przesłanie filmu. Na końcu wszyscy chcemy tańczyć" - dodaje Johnston.
""Zero" to dość dychotomiczny utwór: ciężki przekaz w tekście zestawiony jest z szybką, rytmiczną i radosną melodią. Efekt końcowy jest słodko-gorzki, ale to idealnie oddaje złożoność charakteru Ralpha" – podsumowuje Dan Reynolds.

1

W oryginalnej wersji filmu możemy usłyszeć głosy takich gwiazd jak Gal Gadot, Kristen Bell, Taraji P. Henson, Mandy Moore, John C. Reilly, Sarah Silverman, Idina Menzel i wielu innych.
Imagine Dragons od trzech tygodni okupują szczyt zestawienia Billboard Alternative Songs z aktualnym singlem "Natural". Numer jest także na 15. pozycji Billboard Hot 100 – w stosunku do ostatniego tygodnia kawałek awansował o aż pięć pozycji. Ciekawe, jak sprawdzi się "Zero".

Piosenka do usłyszenia w Radiu ZET po godzinie 20.00.

RadioZET.pl/mat.prasowe/SA