Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Jess Glynne, James Hype feat. Craig David i Ariana Grande

14.09.2018 14:59

Piątkowe popołudnie i wieczór w Radiu ZET upłyną pod znakiem muzycznych premier. Już po 15.00 pierwszy nowy utwór: Jess Glynne – „All I Am”, a w kolejnych godzinach także James Hype feat. Craig David – „No Drama”, Ariana Grande – „breathin”. Słuchajcie nas uważnie!

Premiery fot. materiały prasowe

Po godzinie 15.00: premiera utworu Jess Glynne – All I Am”

„All I Am” to drugi singiel z nadchodzącej płyty Jess Glynne. Piosenka bije pozytywną energią i jest prawdziwą celebracją przyjaźni. „All I Am” ma jeszcze potężniejsze brzmienie niż poprzedni singiel artystki „I'll Be There”, który osiągnął ogromny sukces. Jess Glynne stała się pierwszą w historii brytyjską wokalistą, której 7 singli zdobyło na Wyspach 1. miejsce na listach przebojów.

„All I Am” znajdzie się na najnowszym albumie „Always In Between”, będącym prawdziwą muzyczną przygodą. 28-letnia Jess porusza tak ważne tematy jak samoakceptacja, miłość, oczekiwania czy presja sławy i procesu twórczego. Jess osiągnęła ogromny sukces debiutancką płytą „I Cry When I Laugh” z 2015 roku, która zdobyła szczyt brytyjskiego notowania i trzykrotnie pokryła się w ojczyźnie artystki platyną. Na całym świecie sprzedała się w ponad 2 mln egzemplarzy. Doskonale radziły sobie również pochodzące z albumu single: „Hold My Hand”, „Don't Be So Hard On Yourself” i „Take Me Home”.

Jess Glynne - All I Am

Po godzinie 16.00: James Hype feat. Craig David – „No Drama”

James Hype, twórca hitu More Than Friends”, młody didżej z Liverpoolu, prezentuje swój nowy singiel: No Drama”. W utworze tym na wokalach usłyszymy... Craiga Davida – laureata BRIT Awards i nominowanego do Grammy.
 
Piosenka została zainspirowana klimatem i dźwiękami calypso, które James Hype zderzył z typową dla siebie klubową, taneczną muzyką z wyraźnie zaznaczonym basem i żywymi beatami. W komponowaniu wsparli go MNEK i Laconic.

– Jak tylko napisałem tę piosenkę, wiedziałem, że to Craig powinien w niej zaśpiewać. Zaryzykowałem i skontaktowałem się z nim przed Twittera, a dwa tygodnie później byliśmy już razem w studiu – opowiedział James o kulisach współpracy. – Dla mnie ta piosenka jest spełnieniem marzenia. To niewiarygodne, że śpiewa w niej taki wokalista!

– Ogromnie się cieszę, że mogłem zaśpiewać w tej piosence. Daje mi ona ten typowy dla lata feeling oraz doskonale się sprawdziła na tegorocznych imprezach przy basenie, jakie organizowałem na Ibizie. James ma niesamowity talent i wspaniale mi się z nim pracowało – powiedział Craig David.

Rezultaty ich pracy po 16.00 na antenie Radia ZET.

1

Po godzinie 20.00: Ariana Grande – „breathin”

W piątek 17 sierpnia ukazał się wyczekiwany album Ariany Grande „Sweetener”, który od razu zawładnął sercami fanów. Znalazł się na nim utwór „breathin”, będący opowieścią artystki o jej zmaganiach z lękiem.

W jednym z wywiadów Grande wypowiedziała się na temat tragicznych wydarzeń z jej koncertu w Manchesterze w 2017 roku.

– Trudno o tym mówić, ponieważ tak wielu ludzi straciło tam życie. Ale tak, to stało się naprawdę. Znam te rodziny i moich fanów i wszyscy tam również doświadczyli ogromu strachu i przerażenia. Czuję, jakbym nie powinna mówić tylko o moich własnych doświadczeniach – wyjaśniła.

W utworze „breathin” Grande zdaje się sygnalizować i rozwiązywać niektóre problemy, z jakimi borykała się przez ostatnie kilka lat.

Premiera utworu już po godzinie 20.00.

1

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/SA

Oceń