Zamknij

Piątkowe premiery w Radiu ZET. Nowe single Ani Wyszkoni i Charli XCX & Troye’a Sivana

Redakcja
12.10.2018 13:34
Ania Wyszkoni
fot. mat. prasowe

W piątkowe popołudnie słuchacze Radia ZET usłyszą gorące nowości. Już po 14:00 na naszej antenie pojawi się nowy singiel Ani Wyszkoni zatytułowany „Cisza tak dobrze brzmi”. Kilkadziesiąt minut później usłyszymy wspólną piosenkę Charli XCX i Troye’a Sivana.

Ania Wyszkoni - Cisza tak dobrze brzmi

Nowy singiel Anny Wyszkoni “Cisza tak dobrze brzmi” promuje Platynową Edycję albumu “Jestem tu nowa” z dodatkową płytą “The Best Of Acoustic Live 2018”. Jest to zapis akustycznej trasy koncertowej, która odbyła się wiosną tego roku. Premiera albumu jest zaplanowana na 26 października.

Album „Jestem tu nowa” uzyskał status Złotej Płyty, dotychczas promowały go piosenki „Oszukać los”, „Nie chcę cię obchodzić” i „Mimochodem”.

— ”Cisza…” to mój ulubiony utwór z płyty, moje w pełni autorskie dzieło i jedna z najważniejszych dla mnie piosenek w moim repertuarze. Tak jak ważna jest dla mnie cała ta płyta. Dziś czuję, że naprawdę jestem tu nowa i chcę się tą moją „nowością” podzielić z moją publicznością. Ludzie wspaniale przyjmują na koncertach nowe piosenki, w tym „Ciszę”, dlatego zdecydowałam się zaprezentować ją większej rzeszy słuchaczy w postaci radiowego singla. Mam nadzieję, że się spodoba i publiczność podzieli mój entuzjazm związany z tą piosenką — mówi Wyszkoni.

Muzykę i tekst utworu „Cisza tak dobrze brzmi” stworzyła Anna Wyszkoni. Miała również swój udział w jej produkcji, wraz z Marcinem Limkiem i Markiem Raduli, z którym współpracuje stale od pięciu lat.

Charli XCX & Troye Sivan – 1999

Określana ambasadorką inteligentnego popu Charli XCX, połączyła w nowym utworze swoje uwielbienie dla muzyki popularnej sprzed paru dekad z nowoczesnymi brzmieniami. Dodając do tego wspaniałe, zaraźliwe melodie, powstała piosenka, której nie sposób będzie wyrzucić z głowy. Wraz z Charli utwór napisali Noonie Bao, Brett McLaughlin i Oscar Holter. Ten ostatni odpowiada też za brzmienie kompozycji.

Troye Sivan ma za sobą znakomity okres. Jego druga płyta "Bloom" otrzymała znakomitą recenzję w magazynie "Rolling Stone", a do tej pory posłuchano jej w streamingu ponad 700 mln razy. Charli XCX także ma za sobą świetny okres, naznaczony trasą z Taylor Swift oraz piosenkami "5 In The Morning", "No Angel", "Focus" i "Girls Night Out". Zrealizowała też dokument dla stacji BBC, dotyczący pracy nad muzyką. Przypomnijmy, że Charli XCX ma na koncie przeboje "Fancy" i "I Love It" czy "Boom Clap". Artystka ma w dorobku dwie duże płyty, "True Romance" (2013) i "Sucker" (2014). Wyreżyserowała też teledysk do swojego poprzedniego singla "Boys", w której gościnnie pojawili się Stormzy, Mark Ronson, Diplo, Joe Jonas, Brendon Urie, Riz Ahmed i inni. Sukcesy Charli XCX obejmują też nominacje do Grammy i BRIT Awards.

Charli XCX
fot. mat. prasowe