Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak wyglądała Adele 10 lat temu. Zobacz jej pierwszy występ w telewizji [WIDEO]

16.10.2017 16:44

Kariera jednej z największych obecnie gwiazd muzyki rozpoczęła się nieco ponad dziesięć lat temu. To właśnie wtedy, w czerwcu 2007 roku, 19-letnia wówczas Adele zaliczyła swój telewizyjny debiut. W brytyjskim programie „Later... with Jools Holland” zaprezentowała utwór „Daydreamer” ze swojego pierwszego albumu. Wtedy jeszcze nikt jej nie znał.

Tak wyglądała Adele 10 lat temu. Zobacz jej pierwszy występ w telewizji [WIDEO] fot. Youtube (Jack Thom)
Zagłosuj

Twój ulubiony album Adele to:

Nieśmiała dziewczyna z gitarą śpiewająca balladę. Tak wyglądał pierwszy telewizyjny występ Adele w jej karierze. Kiedy zaśpiewała piosenkę „Daydreamer”, nie miała jeszcze na swoim koncie debiutanckiej płyty. Oprócz niej, w programie pojawili się wtedy także Björk i Paul McCartney.

Artystka wspomniała w późniejszych wywiadach, że nie mogła uwierzyć w obecność takich artystów i kilkukrotnie popłakała się tego wieczoru.

„To był mój pierwszy występ w telewizyjnym show. Björk zaśpiewała przede mną „The Anchor Song”, czyli moją ulubioną piosenkę z jej repertuaru. To pozbawiło mnie tchu” – powiedziała kiedyś Adele.

Początek wielkiej kariery

Na pozytywne efekty występu nie trzeba było długo czekać. Kilka miesięcy później, w październiku 2007 roku, Brytyjka wydała swój debiutancki singiel „Hometown Glory”. Ta emocjonalna ballada rozpoczęła jej drogę na szczyt.

Przyszła też w końcu pora na pierwszy album. Płyta „19” została wydana na początku 2008. Rok później krążek przyniósł Adele dwie prestiżowe nagrody Grammy w kategoriach „najlepszy nowy artysta” oraz „najlepszy kobiecy występ pop” za utwór „Chasing Pavements”.

Niewyobrażalny sukces komercyjny

Osiągnięcia albumu „19” były dopiero początkiem wielkich sukcesów Adele. Album „21”, który pojawił się w sklepach w 2011 roku, zrobił furorę na całym świecie i sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy\, co czyni go jednym z najczęściej kupowanych krążków w historii. Nie obyło się też bez wielu prestiżowych nagród (w tym Grammy), a sukces singli „Rolling in the Deep”, „Someone Like You” czy „Set Fire to the Rain” sprawił, że Adele stała się pierwszoplanową gwiazdą muzyki.

Niedługo potem doszły kolejne osiągnięcia. Kompozycja „Skyfall” z 2012 roku, stworzona na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu o przygodach Jamesa Bonda, zdobyła Oscara i Złotego Globa.

W 2015 roku Brytyjka powróciła z hitowym utworem „Hello” i kolejnym albumem „25”, który podobnie jak poprzednia płyta, odniósł ogromny komercyjny sukces na całym świecie. Po raz pierwszy w swojej karierze piosenkarka zorganizowała wielką trasę koncertową. W ciągu kilkunastu miesięcy zagrała blisko 120 koncertów w różnych częściach globu. Pojawiła się m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Trasa nie dotarła jednak do Polski.

Dziś Adele ma na swoim koncie 15 nagród Grammy i jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki.

RadioZET.pl/huffingtonpost.co.uk/PK

Oceń
Tagi