Zamknij

Tak wyglądała Adele 10 lat temu. Zobacz jej pierwszy występ w telewizji [WIDEO]

Redakcja
16.10.2017 16:44
Tak wyglądała Adele 10 lat temu. Zobacz jej pierwszy występ w telewizji [WIDEO]
fot. Youtube (Jack Thom)

Kariera jednej z największych obecnie gwiazd muzyki rozpoczęła się nieco ponad dziesięć lat temu. To właśnie wtedy, w czerwcu 2007 roku, 19-letnia wówczas Adele zaliczyła swój telewizyjny debiut. W brytyjskim programie „Later... with Jools Holland” zaprezentowała utwór „Daydreamer” ze swojego pierwszego albumu. Wtedy jeszcze nikt jej nie znał.

Zagłosuj

Twój ulubiony album Adele to:

Liczba głosów:

Nieśmiała dziewczyna z gitarą śpiewająca balladę. Tak wyglądał pierwszy telewizyjny występ Adele w jej karierze. Kiedy zaśpiewała piosenkę „Daydreamer”, nie miała jeszcze na swoim koncie debiutanckiej płyty. Oprócz niej, w programie pojawili się wtedy także Björk i Paul McCartney.

Artystka wspomniała w późniejszych wywiadach, że nie mogła uwierzyć w obecność takich artystów i kilkukrotnie popłakała się tego wieczoru.

„To był mój pierwszy występ w telewizyjnym show. Björk zaśpiewała przede mną „The Anchor Song”, czyli moją ulubioną piosenkę z jej repertuaru. To pozbawiło mnie tchu” – powiedziała kiedyś Adele.

Początek wielkiej kariery

Na pozytywne efekty występu nie trzeba było długo czekać. Kilka miesięcy później, w październiku 2007 roku, Brytyjka wydała swój debiutancki singiel „Hometown Glory”. Ta emocjonalna ballada rozpoczęła jej drogę na szczyt.

Przyszła też w końcu pora na pierwszy album. Płyta „19” została wydana na początku 2008. Rok później krążek przyniósł Adele dwie prestiżowe nagrody Grammy w kategoriach „najlepszy nowy artysta” oraz „najlepszy kobiecy występ pop” za utwór „Chasing Pavements”.

Niewyobrażalny sukces komercyjny

Osiągnięcia albumu „19” były dopiero początkiem wielkich sukcesów Adele. Album „21”, który pojawił się w sklepach w 2011 roku, zrobił furorę na całym świecie i sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy\, co czyni go jednym z najczęściej kupowanych krążków w historii. Nie obyło się też bez wielu prestiżowych nagród (w tym Grammy), a sukces singli „Rolling in the Deep”, „Someone Like You” czy „Set Fire to the Rain” sprawił, że Adele stała się pierwszoplanową gwiazdą muzyki.

Niedługo potem doszły kolejne osiągnięcia. Kompozycja „Skyfall” z 2012 roku, stworzona na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu o przygodach Jamesa Bonda, zdobyła Oscara i Złotego Globa.

W 2015 roku Brytyjka powróciła z hitowym utworem „Hello” i kolejnym albumem „25”, który podobnie jak poprzednia płyta, odniósł ogromny komercyjny sukces na całym świecie. Po raz pierwszy w swojej karierze piosenkarka zorganizowała wielką trasę koncertową. W ciągu kilkunastu miesięcy zagrała blisko 120 koncertów w różnych częściach globu. Pojawiła się m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Trasa nie dotarła jednak do Polski.

Dziś Adele ma na swoim koncie 15 nagród Grammy i jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki.

RadioZET.pl/huffingtonpost.co.uk/PK