Zamknij

Pink powraca z nową płytą. Album „Hurts 2B Human” już 26 kwietnia

Piotr Krajewski
24.04.2019 09:30
Pink Hurts 2B Human nowa płyta premiera albumu 26 kwietnia
fot. Youtube (Pink)

Pink powraca z nową płytą „Hurts 2B Human”, którą promuje dobrze znany z anteny Radia ZET przebój „Walk Me Home”. Znajdzie się na niej aż trzynaście nowych utworów, w tym m.in. duet z Khalidem. To już ósmy album w karierze popularnej amerykańskiej gwiazdy. Patronem medialnym jest Radio ZET.

Pink — Hurts 2B Human. Nowa płyta

Pink to jedna z największych popowych gwiazd na świecie, której przeboje podbijają listy przebojów już od kilkunastu lat. 26 kwietnia artystka zaprezentuje swoją nową płytę zatytułowaną „Hurts 2B Human”. Jej patronem medialnym jest Radio ZET.

To już ósmy album w dorobku 39-letniej piosenkarki. Znalazło się na nim aż trzynaście nowych piosenek, w tym hitowy singiel „Walk Me Home”. Nie mogło również zabraknąć duetów. Tym razem artystka nagrała utwory z Khalidem, Chrisem Stapletonem i Cash Cash.

Przy tworzeniu płyty „Hurts 2B Human” Pink współpracowała również z największymi nazwiskami branży, m.in. Maxem Martinem, Shellback, Julią Michaels, Natem Ruessem, Gregiem Kurstinem oraz Sią. W tworzenie utworu „Hustle” zaangażował się także Dan Reynolds, lider i wokalista zespołu Imagine Dragons.

Ostatni album Pink „Beautiful Trauma” ukazał się pod koniec 2017 roku. Promował go wielki przebój „What About Us”, który był m.in. nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Mimo upływu czasu twórczość Pink nadal cieszy się nieprzerwaną popularnością. Artystka, która debiutowała w podobnym czasie co Britney Spears oraz Christina Aguilera, wylansowała mnóstwo legendarnych już przebojów i sprzedała miliony płyt. Do jej największych hitów należą utwory „Get The Party Started”, „Don't Let Me Get Me”, „Just Like A Pill”, „U + Ur Hand”, „Raise Your Glass”, „Try”„Just Give Me a Reason”.

Koncert Pink w Warszawie

Już 20 lipca Pink wystąpi w Warszawie, gdzie zagra koncert w ramach trasy koncertowej „Beautiful Trauma World Tour”. Artystka będzie promować nie tylko swój poprzedni album, ale także najnowsze dzieło „Hurts 2B Human”. Będzie to jej drugi koncert w naszym kraju. Po raz pierwszy Pink wystąpiła w Polsce w 2004 roku. Była jedną z gwiazd Open'er Festival, który wówczas odbywał się jeszcze na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

RadioZET.pl/PK