Zamknij

Szczery wywiad Pink. Artystka nie uznaje płci swoich dzieci. Mogą być, kim chcą

Redakcja
05.12.2017 15:48
Szczery wywiad Pink. Artystka nie uznaje płci swoich dzieci. Mogą być, kim chcą
fot. Priscilla Grant/Everett Collection/East News

Amerykańska wokalistka udzieliła ostatnio szczerego wywiadu dla The People, w którym opowiedziała o rodzicielstwie, metodach wychowania i swoim stosunku do tożsamości płciowej własnych dzieci.

Zagłosuj

Czy popierasz metody wychowawcze Pink?

Liczba głosów:

38-letnia Pink, autorka przebojów „Get The Party Started” czy „Just Like A Pill”, jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci: 6-letniej Willow Sage i rocznego Jamesona Moona.

Gwiazda muzyki przyznała w jednym z ostatnich wywiadów, że pociechy wychowuje neutralnie płciowo. Piosenkarka i jej mąż Carey Hart nie uznają płci swoich dzieci.

- W zeszłym tygodniu Willow powiedziała mi, że zamierza poślubić mieszkankę Afryki. Odpowiedziałam: Świetnie, nauczysz mnie, jak przygotowywać afrykańskie jedzenie? A córka dodała: Będziemy mieszkać z Tobą, podczas gdy nasz dom będzie w trakcie budowy – podzieliła się Pink w rozmowie z The People.

Zobacz także

Słynne przemówienie na VMA 2017

To nie pierwszy raz, kiedy Amerykanka wspomniała o metodach wychowawczych, które stosuje. Artystka gościła na gali MTV Video Music Awards 2017, gdzie odebrała nagrodę za całokształt pracy artystycznej. W swojej przemowie nawiązała do córki.

Pewnego dnia 6-latka wróciła ze szkoły i powiedziała Pink: - Mamo, jestem najbrzydszą dziewczynką, jaką znam. Wyglądam jak chłopiec z długimi włosami.

Piosenkarka była zszokowana stwierdzeniem córki. Postanowiła więc przygotować dla niej specjalną lekcję i zwrócić jej uwagę na tolerancję wobec odmienności.

- Pomyślałam: „Boże, masz sześć lat. Kto Ci coś takiego powiedział? Mogę skopać tyłek jakiemuś sześciolatkowi?". Nie powiedziałam jednak nic, wróciłam do domu i zrobiłam prezentację w Power Point. Zamieściłam w niej androgeniczne gwiazdy rocka oraz artystów, którzy żyli w zgodzie z samym sobą, byli szczęśliwi i inspirowali nas. Michael Jackson, David Bowie, Freddie Mercury, Annie Lennox, Prince, Janis Joplin, George Michael, Elton John i wielu innych – powiedziała gwiazda.

Dodała za chwilę: - Spytałam ją „Co sądzisz o moim wyglądzie?. Odpowiedziała: „Jesteś piękna”. Podziękowałam i dodałam „Gdy ludzie śmieją się ze mnie, mówią dokładnie to. Że wyglądam jak chłopak, a moje ciało jest zbyt umięśnione. Czy zapuszczam więc włosy?”. Stwierdziła „Nie, mamo”. „Czy widzisz, żebym zmieniała swoje ciało? „Nie, mamo”. „Czy moje koncerty wyprzedają się na całym świecie?”. „Tak, mamo”. Dlatego właśnie kochanie, nie zmieniamy się. Pomagamy za to innym osobom zmienić się, aby mogły dostrzec inne typy piękna.

Przemówienie Pink zostało nagrodzone gromkimi brawami i zrobiło furorę wśród internautów.

RadioZET.pl/The People/newsweek.com/PK