Zamknij

Piosenka na Euro 2020. O czym jest hymn mistrzostw Europy "We Are The People"?

Joanna Chojnacka
08.06.2021 17:12
Bono
fot. EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Piosenka na Euro 2020 to "We Are The People" producenta Martina Garrixa. Hymn Euro 2020 stworzył z udziałem Bono i The Edge.

Piosenka na Euro 2020 po ponad rocznym oczekiwaniu na hymn mistrzostw Europy została opublikowana. Utworowi towarzyszy oficjalny teledysk z udziałem jego twórców - Martina Garrixa, Bono i The Edge. Kompozycję "People Are the People" odtworzyło na YouTubie już przeszło 5,5 miliona osób.

Euro 2020 - hymn mistrzostw Europy

Piosenka powstawała przez trzy lata, a Garrix już we wczesnych etapach procesu twórczego czuł, że wokal Bono z U2 będzie idealnie pasował do kompozycji. Jego wizja ożyła, kiedy Bono oraz The Edge zgodzili się nagrać "We Are the People".

Współpraca toczyła się dalej, a Bono wkrótce napisał tekst i melodię do kawałka. The Edge uzupełnił pracę kolegi przewodnimi gitarowymi riffami, co zaowocowało doskonałym połączeniem charakterystycznych stylów wszystkich trzech artystów.

"Tworzenie muzyki do jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie wspólnie z Bono i The Edge było niesamowitym przeżyciem. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy razem" - oświadczył Garrix.

Piosenka na Euro 2020. O czym jest hymn mistrzostw Europy 2020 "We Are The People"?

Utwór, który został hymnem Euro 2020, jest stworzony w taki sposób, aby każdy mógł się z nim identyfikować. To arkusz hymnu, który może zaśpiewać każdy, niezależnie od miejsca pochodzenia. "We Are The People" jest pozytywny, daje nadzieję, motywuje do determinacji, którą trzeba mieć, aby dany zespół odniósł sukces. Ponadto mówi o poczuciu wspólnoty, która idealnie wpasowuje się do tematu mistrzostw, którym jest jedność.