Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Te piosenki uratują Ci życie. Szpital opublikował nietypową playlistę!

16.10.2018 11:21

Nie od dziś wiadomo, że muzyka ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Szpital Presbyterian Hospital w Nowym Jorku opublikował nietypową playlistę z piosenkami, które mogą uratować życie. Okazuje się, że wszystkie te utwory mają tempo 100 uderzeń na minutę, idealne do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wśród nich mamy hity m.in. Adele, Lady Gagi, Shakirę czy Michaela Jacksona.

Beyonce fot. Youtube (Beyonce)

Szpital Presbyterian Hospital w Nowym Jorku stworzył w serwisie Spotify listę piosenek, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. W playliście znalazło się niemal 50 utworów, w tym wielkie przeboje, m.in. „Just Dance” Lady Gagi, „Sorry” Justina Biebera, „I Will Survive” Glori Gaynor, „Hips Don’t Lie” Shakiry, „Dancing Queen” ABBY czy „Crazy In Love” Beyoncé.

Wszystkie te piosenki mają tempo 100 uderzeń na minutę, czyli wymagane przy wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zapamiętaj jedną z nich na wypadek, gdybyś musiał uratować komuś życie — czytamy w opisie playlisty.

To właśnie te utwory mają najlepszą liczbę uderzeń, aby zapewnić prawidłowe odstępy pomiędzy wywieraniem nacisku na klatkę piersiową.

Nowojorski szpital opublikował także specjalne wideo szkoleniowe, które pokazuje, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/metro.co.uk/PK

Oceń