Zamknij

Piotr Cugowski — „Daj mi żyć”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
19.09.2019 15:10
Piotr Cugowski Daj mi żyć nowy singiel piątkowa premiera w Radiu ZET
fot. mat. prasowe

Już w piątek po godz. 10:00 słuchacze Radia ZET usłyszą premierowo nową piosenkę Piotra Cugowskiego zatytułowaną „Daj mi żyć”. To trzeci singiel zapowiadający solową płytę artysty.

„Daj mi żyć” to trzeci singiel z zapowiadanej solowej płyty Piotra Cugowskiego„40”. Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek, z którym Piotrek współpracował jeszcze przy dwóch tekstach na „40”.

Do kompozycji Janka Borysewicza „Daj mi żyć” Tomek sam dopisał tekst. Było to o tyle ciekawe, że przed nim mierzyło się z tym utworem kilku innych tekściarzy, ale dopiero tekst Tomka okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie miałem żadnych uwag. Wszedłem do studia i zaśpiewałem go, jak własny – mówi Piotr.

Płyta Piotra Cugowskiego ukaże się 4 października, czyli w przededniu 40. urodzin artysty. Nowy projekt Piotra to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel zatytułowany „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością oraz szacunkiem, jak i gniewem i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty.

Drugi singiel „Zostań ze mną” ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. Zawsze jednak wartej pielęgnowania („Ty i ja płyniemy do brzegu, na skos, ciągle pod prąd. Ty i ja, dwie prawdy, lecz jedno wiem – zostań ze mną”).

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK