Zamknij

Piotr Lato wydaje debiutancką płytę. Jak dziś wygląda gwiazda "Big Brothera"?

17.05.2021 09:04
Piotr Lato
fot. WOJTEK STEIN/REPORTER/East News

Piotr Lato to jeden z najlepiej zapamiętanych uczestników pierwszej, historycznej edycji programu "Bih Brother". Muzykalny Lato wyda wkrótce swój debiutancki album "Dust Bowl Desert Night Fantasies".

Piotr Lato znany fanom programu "Big Brother" jako Picia, już w programie dał się poznać od swojej muzycznej strony. Na ekranie często pojawiał się w towarzystwie gitary, a uważne oko widza mogło dostrzec, chociażby jego koszulkę z logiem Metalliki. Po 20 latach od premiery reality show Lato powraca ze swoim debiutanckim albumem.

Piotr Lato z "Big Brothera" wyda swój debiutancki album. Kiedy premiera? 

"Dust Bowl Desert Night Fantasies” to debiutancki krążek Piotra Lato – muzyka, kompozytora i autora tekstów, w przeszłości uczestnika popularnych programów telewizyjnych, takich jak "Idol", "The Voice of Poland", czy "Big Brother". Jak czytamy w zapowiedzi krążka:

"Solowy debiut artysty to połączenie rocka oraz miłości do muzyki grunge, który przekona do siebie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Nietuzinkowy wokal, a także niezwykły klimat wydawnictwa świadczą o dużej wrażliwości artystycznej autora i są gwarancją jakości materiału zawartego na płycie."

Album zadebiutuje już 28 maja 2021 roku na platformach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

"Jak skomentować coś, o czym marzyło się, do czego dążyło przez niemal 20 lat? Cóż, to nie jest płyta rozrywkowa. To zdecydowanie płyta nocna, hołd złożony nocy i tej pięknej wolnej od nadmiaru cywilizacji przestrzeni" - opowiada o płycie sam Piotr Lato.

Muzyczny debiut Piotra Lato wydany został w wyniku akcji crowdfundingowej.

Piotr Lato. Jak teraz wygląda?

Losy Piotrka Lato możecie śledzić między innymi na jego Instagramie, gdzie dzieli się głównie swoją twórczością, ale również kulisami z życia prywatnego. Muzyk nie jest raczej typem osoby, która często publikuje w sieci swoje "selfiaki", jednak jeśli jesteście ciekawi, jak dziś wygląda Picia, możecie obejrzeć nagranie poniżej.